IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Generała Stefana Roweckiego ''Grota''

35 rocznica śmierci bł. ks. Jerzego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
 19 października 2019 roku uczciliśmy 35 rocznicę śmierci legendarnego duszpasterza "Solidarności". Odbyła się uroczysta msza święta po której złożono kwiaty oraz zapalono znicze pod pomnikiem kapelana "Solidarności" przy którym wartę wystawili uczniowie z klas wojskowych IV LO.
Jerzy Aleksander Popiełuszko (ur. 14 września 1947 w Okopach, zm. 19 października 1984 we Włocławku) – polski duchowny rzymskokatolicki, tercjarz franciszkański, kapelan warszawskiej „Solidarności”, obrońca praw człowieka w PRL, zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, błogosławiony
i męczennik Kościoła katolickiego. Pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego.

Zdjęcia: Własne oraz UM Piotrków Tryb.
powrót