IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Generała Stefana Roweckiego ''Grota''

77 rocznica utworzenia AK i święto szkoły

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
7 lutego 2019 roku obchodziliśmy święto naszej szkoły połączone z 77 rocznicą utworzenia Armii Krajowej. Na uroczystość przybyli kombatanci zrzeszeni w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej, przedstawiciele władz miasta, Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim, Zarządu Regionu Piotrkowskiego „Solidarność”, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz środowisk patriotycznych.
Dyrektor szkoły Konrad Sikora w imieniu społeczności IV LO wyraził wdzięczność żołnierzom Armii Krajowej za ich ofiarną walkę o suwerenną Polskę.
Święto szkoły było okazją do podsumowania konkursu wiedzy o AK i Stefanie Grocie Roweckim. Nagrody otrzymali: Brajan Jóźwiak (klasa IIIa), Piotr Ogłoza (klasa IIIa) i Natalia Skupińska (klasa IIIa).
Na uroczystości nie zabrakło części artystycznej. Młodzież przedstawiła recytatorskie i wokalne interpretacje utworów poetyckich, tematycznie związanych z wojną i okupacją oraz historią żołnierzy polskiego państwa podziemnego.
powrót