Book crossing w naszym liceum

71094050_2525848134128558_6748221236444135424_n
Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają. Te słowa francuskiego pisarza - Andre Maurois – są doskonałym komentarzem do akcji czytelniczej, która w czwartek rozpoczęła się w naszym liceum. W przestrzeni zaaranżowanej przez sieć IKEA nazywanej strefą relaksu i czytelnictwa rozpoczął się projekt o nazwie BOOKCROSSING W SZKOLE. Jego organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim. Ta instytucja ofiarowała półkę z książkami, które podejmują tematy bliskie współczesnym młodym ludziom. Idea projektu zakłada, że dzieła literackie będą w nieustannym obiegu. Koordynatorem akcji jest p. Agnieszka Olczyk. Drodzy Uczniowie! Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę. I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych, którzy tę książkę przeczytali i tak mocno ją przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią. (Carlos Ruiz Zafón „Cień wiatru”). Zatem do dzieła. Czytajcie, dyskutujcie, polecajcie te, które są Waszym zdaniem najciekawsze. Niech nieustannie krążą, by nie osiadł na nich kurz.