Projekt z języka angielskiego

obrazekNaStrone
Mark Twain’s scrapbooking yearbook

Już po raz drugi uczniowie IV LO biorą udział w międzynarodowym projekcie z języka angielskiego realizowanym na platformie eTwinningowej. W tym roku współpracujemy z uczniami szkół średnich z Hiszpanii (dwie szkoły), Turcji (dwie szkoły) oraz Serbii(jedna szkoła). Łącznie w projekcie bierze udział ponad stu uczniów. IV LO reprezentują dwie grupy uczennic: z klasy IIa i Ib.  Celem projektu jest kształcenie umiejętności językowych,  rozwijanie umiejętności artystycznych, rozwijanie umiejętności stosowania technologii komputerowej, poszerzanie wiadomości z zakresu literatury amerykańskiej, zawarcie nowych znajomości. Projekt będzie realizowany do końca maja 2016. W tym okresie każda szkoła prowadzi kronikę szkolną wykorzystując do tego jedną z technik scrapbookowych. Kronika musi składać się z obowiązkowych dziewięciu sekcji, które należy zilustrować za pomocą zdjęć oraz opisów w języku angielskim. W tym samym czasie wszystkie szkoły przygotowują wspólną cyfrową wersję kroniki wykorzystując do tego stronę www.padlet.com.  Wszyscy uczestnicy będą korzystać z narzędzi dostępnych na platformie eTwinningowej tj.: forum, Twinmail, tworzenie stron internetowych, dziennik projektu, nagrywanie filmów video.

Opiekę merytoryczną nad realizacją projektu sprawuje p. Joanna Pająk- nauczyciel języka angielskiego.