Spotkanie z zespołem Teatru Wierszalin

Wystawa fotografii Magdaleny Rybij i spotkanie z aktorami Teatru Wierszalin
Już za tydzień będziemy gościli w Piotrkowie założony w 1991 roku przez Piotra Tomaszuka oraz grupę współpracujących z nim artystów Teatr Wierszalin. To trzykrotny laureat prestiżowej nagrody Fringe First przyznawanej na światowym festiwalu teatralnym w Edynburgu oraz dziesiątek znakomitych nagród i wyróżnień.
Teatr Wierszalin błyskawicznie zareagował na utrudniony kontakt z widzem podczas pandemii i przygotował Objazd Mickiewiczowski – wzorem Reduty. To niezwykłe e-lekcje o Adamie Mickiewiczu i „Dziadach” opowiadane językiem „epoki cyfrowej”, które prowadzą reżyser Piotr Tomaszuk oraz artyści teatru. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w tych lekcjach.
Tym razem spotkanie z „duchem Mickiewicza” odbędzie się w murach Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek p.w. Matki Boskiej Śnieżnej. Przy akompaniamencie muzyki i wśród fotografii ze spektaklu „Dziady” autorstwa Magdaleny Rybij będzie można zanurzyć się w atmosferę supraskiego teatru i Mickiewiczowską wrażliwość.
Serdecznie zapraszamy na wernisaż fotografii Magdaleny Rybij „Dziady” w Teatrze Wierszalin i spotkanie Zespołem Teatru Wierszalin 17 lutego o godzinie 17.00.