Strzelali kadeci

Dzisiaj na strzelnicy „Puchacz” w Piotrkowie Trybunalskim, odbyły się zajęcia ze szkolenia strzeleckiego kadetów IV LO im. Generała Stefana Roweckiego- Grota i zasad bezpiecznego posługiwania się bronią. Uczniowie pierwszej klasy, pod czujnym okiem instruktorów oraz opiekuna klas wojskowych, strzelali
z karabinka KBKS.
Strzelanie poprzedzone zostało omówieniem zasad działania karabinka KBKS, warunków strzelania oraz zasad bezpieczeństwa. Kadeci oddali po 10 strzałów do standardowych tarcz. Ponieważ było to ich pierwsze strzelanie z broni palnej, szczególną uwagę zwrócono nie na zdobytą ilość punktów, ale na przyjmowanie właściwej postawy, skupienie i celność strzałów oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na strzelnicy podczas strzelania, w tym reagowanie i wykonywanie komend instruktorów.