IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Generała Stefana Roweckiego ''Grota''

W środę 6 lutego 2019 roku  nasze uczennice wzięły udział w zawodach szkolnych w Koszykówce
i uzyskały awans z pierwszego miejsca do Finałów Mistrzostw Miasta. Rywalizowały w II grupie
z  ZSP4 i  ZSP5.

Wyniki:
ZSP4 – ZSP5 13-15
IVLO – ZSP4 19-11 (Kieszkowska 8, Simkowska 6, Murawska 2, Siemek 2, Stępień 1)
IV LO – ZSP5 16-5 (Murawska 10, Simkowska 4, Ciach 2)

GRATULUJEMY !

IV LO reprezentowały:
Stępień Wiktoria, Ciach Kinga, Murawska Maria, Kieszkowska Weronika, Simkowska Natalia, Siemek Marta, Galińska Klaudia, Kałucka Marta, Chmielewska Natalia, Misztela Patrycja, Purgał Patrycja, Banaszczyk Daria.

Opiekunowie: Ziółkowska Julita, Łabuziński Andrzej.
W piątek 18 stycznia 2019 roku  rozegrano w IV LO wewnętrzny turniej klas sportowych, w którym wystąpiły dziewczęta i trzy klasy chłopców z IC, IIC i IIIC.
Dziewczyny - IIIC 1-3
IIC - IC 4-2
IC - IIIC 0-5
IIC - Dziewczyny 8-0
IIC - IIIC 4-3
Dziewczyny - IC 4-6
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce IIC
II miejsce IIIC
III miejsce IC
IV miejsce dziewczyny
Gratulujemy
Chłopcy z naszego liceum zajęli trzecie miejsce na turnieju juniorów starszych w Głuchołazach.
Turniej odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych (padający śnieg, deszcz oraz silny wiatr).
Mimo to zagraliśmy dobry turniej pod względem sportowym i ambicjonalnym. Do ostatniej serii spotkań byliśmy na pierwszym miejscu po wygranych z Sokołem Oleszyce 5-0, Śląskiem Łubniany 10-1, Hattrickiem Głuchołazy 10-0 oraz remisie z zespołem Zaborze Zabrze 0-0.
W ostatnim meczu przyszło nam się zmierzyć z grającym w I lidze wojewódzkiej Sokołem Aleksandrów Łódzki.
Każde nasze zwycięstwo w tym meczu dawało nam pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji, remis drugie a najmniejsza porażka trzecie.
Do ostatniej minuty meczu utrzymywał się remis 1-1. Wtedy zawodnicy z Aleksandrowa egzekwowali rzut wolny z 40 metrów. Do piłki wrzuconej w pole karne dopadł jeden z piłkarzy Sokoła i pokonał naszego bramkarza i zajęliśmy niestety 3 miejsce.
Skład: Mateusz Dróżdż, Marcin Gąsior, Mateusz Piesik, Natan Balcerzyk, Jakub Gorzeń, Mateusz Kowalski, Erwin Dębski, Damian Bartłomiejczyk, Seweryn Prokop, Kacper Pasikowski, Bartek Marusiński, Kacper Cichoń, Patryk Purzyński, Gracjan Gala, Hubert Lasoń, Wiktor Malarz.
Trenerzy: Bożena Sobczyk i Tomasz Wychowałek
W IV turnieju szkół ponadgimazjalnych w piłce nożnej chłopców drużyn 11-osobowych zespół IV Liceum Ogólnokształcącego ponownie zwyciężył. W turnieju uczestniczyły wszystkie samodzielne licea
z Piotrkowa oraz najlepszy ZSP z poprzedniego sezonu z Mistrzostw Miasta. Turniej rozgrywany jest co roku na przemian o Puchar Dyrektora IV LO i Prezesa OZPN. Tym razem graliśmy o Puchar Dyrektora IV LO, Konrada Sikory.
Po raz pierwszy w historii w finale spotkały się dwie nasze drużyny. W meczach grupowych IV LO 1 pokonało III LO 3-0 po bramkach Patryka Purzyńskiego, Bartka Szadkowskiego i Szymona Jończyka oraz ZSP1 2-0 po bramkach Kacpra Cichonia i Natana Balcerzyka. Zespół IV LO 2 wygrał natomiast z II LO 5-0 po bramkach Adama Shammy - 2, Mateusza Kowalskiego, Grześka Czerkawskiego i Fabiana Kmiecika oraz I LO 2-1 po 2 bramkach Adama Shammy.
Mecz finałowy zakończył sie wynikiem 2-2, w którym bramki zdobyli dla IV LO 1 -Kacper Cichoń - 2,
a dla IV LO 2 -Dawid Dróżdż i Mateusz Ściepłek. W rzutach karnych wygrał zespół IV LO 1 i po raz czwarty Puchar pojechał do naszej szkoły.
W sumie z naszego liceum w turnieju wzięło udział 35 zawodników, którzy uczęszczają do klas sportowych funkcjonujących od 4 lat w naszej szkole.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Marcin Gąsior, a najlepszym zawodnikiem Bartek Szadkowski. Trenerami drużyn są Bożena Sobczyk i Tomasz Wychowałek.
W czwartek 25 października 2018 roku  w Poddębicach odbył się Finał Wojewódzki
w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt w ramach Licealiady w roku szkolnym 2018/2019. Nasze uczennice zaprezentowały się bardzo dobrze na tle świetnie prezentujących się szkół licealnych i zajęły 6 miejsce. W zawodach tych startowało 12 najlepszych szkół z naszego województwa.

W biegu wzięły udział:
1. Ciach Kinga
2. Kieszkowska Weronika
3. Siemek Marta
4. Karbowiak Sylwia
5. Simkowska Natalia
6. Robaszek Izabela
7. Woźniak Natalia
8. Chudy Julia
Rezerwowe: Chmielewska Natalia, Sadowska Zuzanna, Czekalska Katarzyna.

Fotorelacja: Sadowska Zuzanna
Opiekun: Ziółkowska Julita
18 października 2018 roku w hali Relax odbyło się podsumowanie rywalizacji sportowej za rok szkolny 2017/2018. W rozgrywkach prowadzonych przez Szkolny Związek Sportowy IV LO zajęło III miejsce w końcowej rywalizacji, natomiast w rozgrywkach prowadzonych przez OSiR IV miejsce. Są to najlepsze miejsca w historii naszej szkoły jeśli chodzi o końcowa klasyfikacje biorąc pod uwagę wszystkie dyscypliny zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.
Gratulujemy i czekamy na kolejny progres naszych uczniów!
W środę 17 października 2018 roku w Zelowie odbyły się Półfinały Wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady w roku szkolnym 2018/2019. Chłopcy  po raz drugi z rzędu okazali się najlepsi,a dziewczęta wypadły bardzo dobrze zajmując II miejsce w półfinale.  Obie drużyny  awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 25 października 2018 roku
w Poddębicach.

Skład drużyny chłopców: Jakub Pielużek, Wiktor Malarz, Patryk Purzyński, Seweryn Prokop, Mateusz Kowalski, Natan Balcerzyk, Tobiasz Dzik, Adam Baryła, Dawid Kapuściński.

Opiekun: Tomasz Wychowałek

Skład drużyny dziewcząt: Kinga Ciach, Weronika Kieszkowska, Klaudia Galińska, Natalia Simkowska, Izabela Robaszek, Natalia Woźniak, Natalia Chmielewska,  Julia Chudy
Rezerwowe: Marta Siemek, Sylwia Karbowiak, Zuzanna Sadowska, Katarzyna Czekalska

Opiekun: Julita Ziółkowska

GRATULUJEMY!
W rozegranych 8 października 2018 roku Mistrzostwach Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych 
w ramach Licealiady, drużyny chłopców i dziewcząt z IV LO okazały się bezkonkurencyjne zdobywając
I miejsca w swoich kategoriach i tym samym zapewniając sobie awans do Półfinałów Wojewódzkich, które odbędą się 17 października 2018 roku w Zelowie.
Sztafeta dziewcząt wystartowała w składzie:  Sylwia Karbowiak, Weronika Kieszkowska, Klaudia Galińska, Natalia Simkowska, Izabela Robaszek,  Natalia Woźniak,  Natalia Chmielewska oraz  Julia Chudy.
Skład drużyny chłopców: Dawid Kapuściński, Seweryn Prokop, Tobiasz Dzik, Adam Baryła, Fabian Kmiecik, Mateusz Kowalski, Wiktor Malarz, Natan Balcerzyk.
Rezerwowi: Jakub Pielużek, Patryk Purzynski.
Trenerzy: Julita Ziółkowska i Tomasz Wychowałek.
Gratulujemy!
W Bełchatowie 2 października 2018 roku odbyły się Półfinały Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej dziewcząt w ramach Licealiady w roku szkolnym 2018/2019. Z naszej szkoły udział wzięły:
Przydział startujących do konkurencji:
100 m
1. Kinga Smak
2. Wiktoria Stępień
3. Julia Fidala

200 m
1. Marta Siemek
2. Marysia Murawska
3. Dominika Bęckowska

400 m
1. Julia Chudy
2. Natalia Woźniak

800 m
1. Sylwia Karbowiak
2. Izabela Robaszek
3. Natalia Simkowska

SKOK W DAL
1.  Zuzanna Bagińska
2. Klaudia Galińska
3. Zuzanna Sadowska

PCHNIĘCIE KULĄ
1. Kinga Ciach
2. Natalia Kukulska
3. Wiktoria Florczyk

4x100 m
1.Kinga Ciach
2.Julia Chudy
3.Julia Fidala
4. Marta Siemek

Drużynowo nasza szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji końcowej i tym samym wywalczyła udział w finałach wojewódzkich, które odbędą się w środę 11 października w Sieradzu.
Gratulujemy!
27 września 2018 roku w Uniejowie wystartowały dziewczęta, a następnie chłopcy w ramach Licealiady,
w roku szkolnym 2018/2019 na szczeblu wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Z naszej szkoły biegło pięć osób:
Chudy Julia – zajęła 9 miejsce
Chmielewska Natalia – zajęła 21 miejsce
Kieszkowska Weronika – zajęła 29 miejsce
Woźniak Natalia – zajęła 35 miejsce
Dzik Tobiasz – zajął 33 miejsce
Gratulujemy startu !
Opiekun Julita Ziółkowska