Projekty 2018/2019

Od września 2018 roku klasa IIa na lekcjach języka angielskiego realizuje międzynarodowy projekt eTwinning pt. „ Join the club”. W projekcie  współpracujemy ze szkołą średnią Lycee Salvador Allende
w Hérouville-Saint-Clair we Francji. Łącznie w projekcie bierze udział 35 uczniów i 2 nauczycieli z obu szkół. W IV LO opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje nauczyciel języka angielskiego- p. Joanna Pająk. Głównym tematem projektu są podobieństwa i różnice w systemach edukacyjnych w obu krajach oraz dodatkowo w dwóch wybranych krajach anglojęzycznych. Udział w projekcie daje uczniom możliwość rozwijania umiejętności językowych i informatycznych.  Uczniowie realizują projekt na platformie eTwinningowej, a do realizacji kolejnych etapów projektu korzystają z TwinSpace oraz aplikacji Sway, Kahoot, Prezzi, SurveyMonkey oraz innych. Koniec projektu jest zaplanowany na grudzień 2018.