IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Generała Stefana Roweckiego ''Grota''

I miejsce w Mistrzostwach Miasta w Szkolnej Lidze lekkoatletycznej dziewcząt w ramach Licealiady w roku szkolnym 2018/2019
W poniedziałek 24 września 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt w ramach Licealiady w roku szkolnym 2018/2019. Z naszej szkoły wzięło udział piętnaście dziewcząt:
1. Kieszkowska Weronika 800 m
2. Woźniak Natalia 800 m
3. Robaszek Izabela 800 m
4. Smak Kinga 100 m
5. Chmielewska Natalia 100 m
6. Fidala Julia 100 m
7. Chudy Julia 400 m
8. Simkowska Natalia 400 m
9. Siemek Marta 400 m
10. Bagińska Zuzanna skok w dal
11. Galińska Klaudia skok w dal
12. Murawska Maria skok w dal
13. Ciach Kinga pchnięcie kulą
14. Kukulska Natalia pchnięcie kulą
15. Bęckowska Dominika pchnięcie kulą
Drużynowo nasza szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji końcowej i tym samym wywalczyła udział w półfinałach wojewódzkich, które odbędą się w środę 3 października również w Piotrkowie Trybunalskim na Stadionie Miejskim przy ul. Żwirki 6.
I Miejsce w sztafecie 4x100 m (Ciach Kinga, Chudy Julia, Fidala Julia, Chmielewska Natalia)
Indywidulanie:
- Kieszkowska Weronika wywalczyła pierwsze miejsce w biegu na 800 metrów
- Robaszek Izabela wywalczyła drugie miejsce w biegu na 800 metrów
- Chmielewska Natalia wywalczyła pierwsze miejsce w biegu na 100 metrów
- Smak Kinga wywalczyła drugie miejsce w biegu na 100 metrów
- Chudy Julia wywalczyła pierwsze miejsce w biegu na 400 metrów
- Ciach Kinga wywalczyła pierwsze miejsce w pchnięciu kulą
- Kukulska Natalia wywalczyła drugie miejsce w pchnięciu kula.
Trener: Ziółkowska Julita
W czwartek 20 września 2018 roku od godziny 9.00 na Stadionie Miejskim odbyły się Mistrzostwa Miasta w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach Licealiady w roku szkolnym 2018/2019. Z naszej szkoły pobiegło sześć zawodniczek oraz czterech zawodników, z czego 6 pojedzie na finał wojewódzki 27 września do Uniejowa.
Wśród dziewcząt:
1 miejsce zajęła Chudy Julia
3 miejsce zajęła Chmielewska Natalia
6 miejsce zajęła Kieszkowska Weronika
7 miejsce zajęła Woźniak Natalia
Biegły również: Galińska Klaudia oraz Robaszek Iza
Wśród chłopców:
3 miejsce zajął Dzik Tobiasz
6 miejsce zajął Baryła Adam
Biegli również: Prokop Seweryn oraz Kowalski Mateusz
Opiekun: Ziółkowska Julita
Dnia 15 czerwca 2018 roku w IV LO odbył się Szkolny Dzień Sportu. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody i jednego z ostatnich dni roku szkolnego, mogliśmy aktywnie spędzić czas na boisku.
Ciekawe widowisko zapewniły nam klasy sportowe, zarówno z liceum, jak i z gimnazjum, które rozegrały turniej piłki nożnej.
W rozpoczynającym naszą imprezę meczu dziewcząt przeciwko sobie zagrały „Czerwone perełki”
z gimnazjum i „Ostre dziki” z liceum, a wyrównany poziom gry zapewnił obu drużynom remis 1:1. Chłopcy natomiast rozegrali mecze systemem „każdy z każdym”, a zwycięzcami turnieju zostali nasi absolwenci
z klasy IIIC, czyli drużyna „Przeminęło z wiatrem” w składzie: Krzysiek Siejak, Kuba Szczepocki, Mateusz Misztela, Daniel Mazurczyk, Patryk Grzesiuk, Kuba Gałkowski i Adam Łączny. Wielkie brawa, chłopaki!

Wyniki kolejnych meczów przedstawiają się następująco:
„Skrzydlate świnie” (kl. IC) – „Wiara spod filara” (kl. IIC) 3:1
„Przeminęło z wiatrem” (kl. IIIC) – „Młode wilki” (kl. IIIA gim.) 4:0
„Przeminęło z wiatrem” (kl. IIIC) – „Skrzydlate świnie” (kl. IC) 3:1
„Wiara spod filara” (kl. IIC) – „Młode wilki” (kl. IIIA gim.) 2:1
„Skrzydlate świnie” (kl. IC) – „Młode wilki” (kl. IIIA gim.) 4:3
„Wiara spod filara” (kl. IIC) – „Przeminęło z wiatrem” (kl. IIIC) 1:1

Ostateczna klasyfikacja chłopców:
I miejsce - „Przeminęło z wiatrem” (kl. IIIC)
II miejsce - „Skrzydlate świnie” (kl. IC)
III miejsce - „Wiara spod filara” (kl. IIC)
IV miejsce - „Młode wilki” (kl. IIIA gim.)

Duch sportowej rywalizacji udzielił się również gronu pedagogicznemu. W emocjonującym meczu siatkówki uczniowie dzielnie walczyli, lecz ostatecznie musieli uznać wyższość swoich przeciwników, czyli zespołu nauczycieli.
Wygląda na to, że wiek i doświadczenie zrobiły swoje, bo dziś to najstarsi byli górą.
Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim obecnym za wspólną zabawę.
We wtorek 8 czerwca 2018 roku nasze piłkarki nożne zarówno z oddziału gimnazjalnego jak i licealnego wzięły udział w towarzyskim turnieju, który został zorganizowany przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Mecze rozgrywane były na Orliku SP12 przy ul. Belzackiej 2x10’.

W rywalizacji tej wzięły udział cztery drużyny:
1. IV LO gimnazjum
2. IV LO liceum
3. ZSP nr 2
4. UJK

IV LO gimnazjum – ZSP nr 2 7-1 (Chudy x4, Matuszewska Ewa, Siemek Marta, Woźniak Natalia)
IV LO liceum – UJK 4-2 (Chmielewska Natalia x2, Laczek Wiktoria, Simkowska Natalia)
IV LO liceum – ZSP nr 2 6-0 (Simkowska Natalia x3, Chmielewska Natalia x2, Bęckowska Dominika)
IV LO gimnazjum – UJK 5-1 (Siemek Marta x3, Chudy Julia x2)
IV LO liceum – IV LO gimnazjum 1-1 (Simkowska Natalia – Chudy Julia)
ZSP nr 2 – UJK 7-1

Końcowa klasyfikacja:
1. IV LO gimnazjum
2. IV LO liceum
3. UJK
4. ZSP nr 2

Najlepszą strzelczynią turnieju została Chudy Julia.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Simkowska Natalia.

Skład IV LO liceum:
Galińska Klaudia, Kieszkowska Weronika, Brózda Beata, Czekalska Katarzyna, Bęckowska Dominika, Simkowska Natalia, Laczek Wiktoria oraz Chmielewska Natalia.

Skład IV LO gimnazjum:
Błaszczyk Oliwia, Woźniak Natalia, Chudy Julia, Siemek Marta, Matuszewska Ewa, Jakubiak Sandra oraz Dzieciaszek Alicja.
Trener: Ziółkowska Julita
W piątek 25 maja 2018 roku w Rząśni odbyły się Półfinały Wojewódzkie w piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2002-2004) w roku szkolnym 2017/2018.

W Igrzyskach tych rywalizowały takie zespoły jak:
- IV LO Piotrków Trybunalski
- PG Wielgomłyny
- SP Sulmierzyce
- SP12 Bełchatów

Wyniki poszczególnych spotkań:
IV LO – PG Wielgomłyny 2-1 (7’ i 14’ Siemek)
SP Sulmierzyce – SP12 Bełchatów 3-0
PG Wielgomłyny – SP Sulmierzyce 4-2
IV LO – SP 12 Bełchatów 3-1 (12’ Siemek, 15’ Matuszewska, 16’ Chudy)
PG Wielgomłyny – SP 12 – SP12 Bełchatów 2-3
IV LO – Sulmierzyce 0-0

Końcowa klasyfikacja:
1. IV LO
2. SP Sulmierzyce
3. SP12 Bełchatów
4. PG Wielgomłyny

Barwy IV LO reprezentowały:
Błaszczyk Oliwia, Chudy Julia, Siemek Marta, Woźniak Natalia, Jakubiak Sandra, Matuszewska Ewa, Pisarek Wiktoria, Dzieciaszek Alicja.

Opiekun: Ziółkowska Julita

Finały wojewódzkie odbędą się 11 czerwca 2018 roku  w Sieradzu.

https://www.youtube.com/watch?v=Hna4E8JYq0g&feature=youtu.be
 
W sobotę 12 maja 2018 roku w hali sportowej przy SP nr 2 w Piotrkowie Tryb. rozegrano turniej piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora IV LO w Piotrkowie Tryb.
Inicjatorami tej imprezy byli: dyrektor IV LO Pan Konrad Sikora, trener UKS "FUKS"
w Sulejowie Pan Wiesław Wieczorkowski oraz nauczyciele w-f IV LO.

Celem imprezy była:
- popularyzacja piłki siatkowej wśród dziewcząt szkół podstawowych i gimnazjalnych,
- rywalizacja sportowa oraz dobra zabawa wszystkich uczestników turnieju,
- promocja szkoły IV LO w Piotrkowie Tryb,
- promocja UKS „FUKS” w Sulejowie.

W turnieju wzięły udział drużyny dziewcząt:
- SP im. Przyjaciół Przyrody we Włodzimierzowie
- SP nr 1 w Sulejowie
- SP w Dąbrowie n/Czarną
- SP nr 3 w Piotrkowie Tryb.
- IV LO w Piotrkowie Tryb.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów, każda z drużyn rozegrała po
4 spotkania. Dla trzech najlepszych zespołów ufundowano puchary, nagrodzono również najlepsze zawodniczki turnieju.
Impreza przebiegała w przyjaznej atmosferze,rozegrano ciekawe spotkania, bardzo wysoką formę zaprezentowały zawodniczki UKS "FUKS."

W klasyfikacji końcowej:
I miejsce – SP we Włodzimierzowie
II miejsce – SP Dąbrowa n/Czarną
III miejsce – SP nr 1 W Sulejowie
IV miejsce - IV LO w Piotrkowie Tryb.
V miejsce - SP nr 3 w Piotrkowie Tryb.

Drużyna IV LO wystąpiła w składzie: Oliwia Błaszczyk, Natalia Woźniak, Marta Siemek,
Natalia Simkowska, Wiktoria Stępień, Amelia Gal, Sandra Jakubiak, Katarzyna Nowak,
Alicja Dzieciaszek
Opiekunowie: Andrzej Łabuziński, Jolanta Kowalska,Bożena Sobczyk
W czwartek 26 kwietnia 2018 roku  dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Miasta
w piłce nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (dziewczęta w rocznikach 2002-2004) w roku szkolnym 2017/2018. Mecze rozgrywane były na boisku „Orlik” IV LO przy
ul. Broniewskiego 5, trwały 20’ (2x10’).
W rywalizacji tej wzięły udział trzy szkoły:
+ IV LO
+ SP nr 3
+ SP nr 10

Wyniki poszczególnych spotkań:

IV LO – SP nr 10
7-1 (3’ Chudy, 5’ i 7’ Siemek, 8’ Jakubiak, 9’ i 19’ Jarzębska, 19’ bramka samobójcza)

IV LO – SP nr 3
14-0 (2’, 4’ 13’ Chudy, 14’, 20’ i 20’ Woźniak, 15’ i 16’ Jarzębska, 15’, 17’ i 18’ Siemek, 17’ i 18’ Jakubiak
oraz 19’ Błaszczyk)

SP nr 10 – SP nr 3
1:0

Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce i tym samym dostała się na szczebel ½ rozgrywek wojewódzkich.
Mistrzostwa Rejonu Bełchatowskiego odbędą się w czwartek 24 maja 2018 roku od godziny 9.00
w Pajęcznie.

Barwy IV LO reprezentowały:
Chudy Julia (K), Błaszczyk Oliwia (Br.), Woźniak Natalia, Siemek Marta, Jakubiak Sandra, Jarzębska Julia, Matuszewska Ewa oraz Cieślik Zuzanna

Trener: Ziółkowska Julita
Drużyna dziewcząt IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana „Grota” Roweckiego zajęła II miejsce
w Finale Województwa Łódzkiego w Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. We wtorek 24 kwietnia 2018 roku w Pajęcznie odbyły się Finały Wojewódzkie, w których rywalizowały szkoły z Piotrkowa Tryb., Opoczna, Zduńskiej Woli, Skierniewic oraz Łęczycy. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”
i trwały 2x7’.

Wyniki poszczególnych spotkań IV LO:

IV LO Piotrków Tryb. – ZSZ Łęczyca 2-1 (1’ Laczek Wiktoria, 7’ Simkowska Natalia)
IV LO Piotrków Tryb. – ZSZP Opoczno 2-1 (2’ i 4’ Simkowska Natalia)
IV LO Piotrków Tryb. – LO Skierniewice 0-1
IV LO Piotrków Tryb. – ZSZ nr 1 Zduńska Wola 0-2

Końcowa tabela:

1. ZSZ nr 1 Zduńska Wola
2. IV LO Piotrków Tryb.
3. ZSZP Opoczno
4. ZSZ Łęczyca
5. LO Skierniewice

Barwy IV LO reprezentowały:
Galińska Klaudia, Ciach Kinga, Brózda Beata, Kieszkowska Weronika, Simkowska Natalia, Chmielewska Natalia, Laczek Wiktoria, Stępień Wiktoria, Czekalska Katarzyna, Bęckowska Dominika oraz Łukasik Weronika.

Trener: Ziółkowska Julita

Serdecznie gratulujemy!
Drużyna dziewcząt IV Liceum Ogólnokształcącego awansowała do Finału Wojewódzkiego w Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych.
W poniedziałek 16 kwietnia 2018 roku w Pajęcznie odbyły się półfinały wojewódzkie,
w których rywalizowały szkoły z Radomska, Bełchatowa, Piotrkowa oraz Pajęczna.

IV LO Piotrków Tryb. – Pajęczno 3 - 0 (2’ Laczek Wiktoria, 4’ i 5’ Simkowska Natalia)
IV LO Piotrków Tryb. – Radomsko 3 - 0 (3’ Samobójcza, 9’ i 12’ Simkowska Natalia)
IV LO Piotrków Tryb. – Bełchatów 4 - 1 (12’, 14’, 15’ oraz 17’ Simkowska Natalia)

Końcowa tabela:

1. IV LO Piotrków Tryb.
2. Bełchatów
3. Radomsko
4. Pajęczno

Barwy IV LO reprezentowały:
Galińska Klaudia, Ciach Kinga, Brózda Beata, Kieszkowska Weronika, Simkowska Natalia, Chmielewska Natalia, Laczek Wiktoria, Stępień Wiktoria, Czekalska Katarzyna, Bęckowska Dominika oraz Łukasik Weronika.

Trener: Ziółkowska Julita
IV LO na II miejscu w półfinale województwa łódzkiego w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych! Nie udało nam się niestety wygrać półfinału województwa łódzkiego, który odbył się 16.04.2018 w Pajęcznie z udziałem 4 drużyn - zwycięzców powiatów.

Do gry przystąpiły:
ZSP 3 Bełchatów,
ZSP w Pajęcznie,
Zespół Szkół Elektryczno - Elektronicznych w Radomsku
IV LO w Piotrkowie (jedyne samodzielne Liceum w stawce).

W pierwszym naszym meczu pokonaliśmy ZSP Pajęczno 3 - 2 (bramki: Purzyński - 2, Błaszczyk), w drugim ulegliśmy drużynie ZSEE Radomsko 1 - 6 (bramka Gorzeń), a w trzecim zremisowaliśmy z ZSP 3 Bełchatów
4 - 4 (bramki: Purzyński, Piesik, Bartłomiejczyk Sz., Kowalski). Wyniki te pozwoliły nam zająć II miejsce a do finału wojewódzkiego awansowała tylko pierwsza drużyna czyli ZSEE Radomsko.
Mimo wszystko wynik ten należy uznać za sukces naszej młodej drużyny, która osiągnęła najlepszy wynik
w historii szkoły w tych rozgrywkach. Za rok postaramy się już ograć wszystkich!

Skład IV LO:
Siejak, Misztela, Mazurczyk, Błaszczyk, Bartłomiejczyk Sz. (wszyscy z kl. III C), Szadkowski, Piesik,
Balcerzyk (z kl. II C), Purzyński, Gorzeń, Sowa, Cichoń, Bartłomiejczyk D., Dębski, Kowalski (z kl. I C)

Trener: Tomasz Wychowałek