IV LO ponownie najlepsze!

W IV turnieju szkół ponadgimazjalnych w piłce nożnej chłopców drużyn 11-osobowych zespół IV Liceum Ogólnokształcącego ponownie zwyciężył. W turnieju uczestniczyły wszystkie samodzielne licea
z Piotrkowa oraz najlepszy ZSP z poprzedniego sezonu z Mistrzostw Miasta. Turniej rozgrywany jest co roku na przemian o Puchar Dyrektora IV LO i Prezesa OZPN. Tym razem graliśmy o Puchar Dyrektora IV LO, Konrada Sikory.
Po raz pierwszy w historii w finale spotkały się dwie nasze drużyny. W meczach grupowych IV LO 1 pokonało III LO 3-0 po bramkach Patryka Purzyńskiego, Bartka Szadkowskiego i Szymona Jończyka oraz ZSP1 2-0 po bramkach Kacpra Cichonia i Natana Balcerzyka. Zespół IV LO 2 wygrał natomiast z II LO 5-0 po bramkach Adama Shammy - 2, Mateusza Kowalskiego, Grześka Czerkawskiego i Fabiana Kmiecika oraz I LO 2-1 po 2 bramkach Adama Shammy.
Mecz finałowy zakończył sie wynikiem 2-2, w którym bramki zdobyli dla IV LO 1 -Kacper Cichoń - 2,
a dla IV LO 2 -Dawid Dróżdż i Mateusz Ściepłek. W rzutach karnych wygrał zespół IV LO 1 i po raz czwarty Puchar pojechał do naszej szkoły.
W sumie z naszego liceum w turnieju wzięło udział 35 zawodników, którzy uczęszczają do klas sportowych funkcjonujących od 4 lat w naszej szkole.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Marcin Gąsior, a najlepszym zawodnikiem Bartek Szadkowski. Trenerami drużyn są Bożena Sobczyk i Tomasz Wychowałek.