IV LO wśród najlepszych w województwie

IV miejsce w województwie – największy sukces naszej szkoły w piłce ręcznej chłopców – jest bardzo budujące, choć pozostawia pewien niedosyt, szczególnie ze względu na fakt, że od zajęcia miejsca na podium dzieliło nas tak niewiele…
Na rozegrany 7 grudnia 2017 roku w Piotrkowie Trybunalskim finał mistrzostw województwa łódzkiego przyjechało 5 drużyn, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Wielunia, Łowicza
i Aleksandrowa Łódzkiego. Mecze finałowe w pierwszym etapie rozgrywane były
w dwóch grupach:

grupa 1 – IV LO Piotrków Tryb., I LO Tomaszów Maz., ZSP 4 Łowicz
grupa 2 – ZSP 3 Wieluń, LO Aleksandrów Łódzki, ZSP 10 Łódź.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, bój między najlepszymi zespołami w województwie był niezwykle zacięty i nasi chłopcy tym razem nie mieli łatwego zadania. Mogliśmy się o tym przekonać już podczas pierwszego rozegranego przez naszych szczypiornistów meczu, w którym IV LO musiało ostatecznie uznać wyższość drużyny z I LO w Tomaszowie Maz., przegrywając pojedynek 9:14. Po odniesionej porażce nasi zawodnicy wrócili na parkiet mocno zdeterminowani i kolejny mecz w naszej grupie z ZSP 4 z Łowicza to już pewna wygrana naszego zespołu 15:4. Najbardziej emocjonujący okazał się nasz ostatni pojedynek, w którym o trzecie miejsce zagraliśmy przeciwko ZSP 3 z Wielunia. Był to prawdziwy mecz walki, a poziom gry obu drużyn był bardzo wyrównany. Nasi zawodnicy pokazali charakter, grając od początku do końca z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem. Niestety, tym razem to rywale mieli odrobinę więcej szczęścia, a nasz zespół ostatecznie przegrał to spotkanie jedną bramką (16:17) i zajął IV miejsce w klasyfikacji końcowej.
Mimo bardzo dobrej gry i niezaprzeczalnego sukcesu, jaki odniosła nasza szkolna reprezentacja w tej niełatwej dyscyplinie, nasi piłkarze ręczni kończą tegoroczne zmagania lekko rozczarowani, bo jednak mieli apetyt na więcej.
Chłopaki, głowy do góry, dla nas jesteście wielcy! Gratulujemy i dziękujemy za dużą dawkę emocji podczas tegorocznych rozgrywek.

Skład zespołu IV LO w finale:
Czechowicz Hubert, Kamiński Sebastian, Klinicki Bartłomiej, Siejak Krzysztof, Staniaszek Hubert, Bartłomiejczyk Szymon, Klepacz Jakub, Szczepocki Jakub, Reszczyński Jakub

Trener: Zenon Kurzydlak