Szkolny Dzień Sportu

Dnia 15 czerwca 2018 roku w IV LO odbył się Szkolny Dzień Sportu. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody i jednego z ostatnich dni roku szkolnego, mogliśmy aktywnie spędzić czas na boisku.
Ciekawe widowisko zapewniły nam klasy sportowe, zarówno z liceum, jak i z gimnazjum, które rozegrały turniej piłki nożnej.
W rozpoczynającym naszą imprezę meczu dziewcząt przeciwko sobie zagrały „Czerwone perełki”
z gimnazjum i „Ostre dziki” z liceum, a wyrównany poziom gry zapewnił obu drużynom remis 1:1. Chłopcy natomiast rozegrali mecze systemem „każdy z każdym”, a zwycięzcami turnieju zostali nasi absolwenci
z klasy IIIC, czyli drużyna „Przeminęło z wiatrem” w składzie: Krzysiek Siejak, Kuba Szczepocki, Mateusz Misztela, Daniel Mazurczyk, Patryk Grzesiuk, Kuba Gałkowski i Adam Łączny. Wielkie brawa, chłopaki!

Wyniki kolejnych meczów przedstawiają się następująco:
„Skrzydlate świnie” (kl. IC) – „Wiara spod filara” (kl. IIC) 3:1
„Przeminęło z wiatrem” (kl. IIIC) – „Młode wilki” (kl. IIIA gim.) 4:0
„Przeminęło z wiatrem” (kl. IIIC) – „Skrzydlate świnie” (kl. IC) 3:1
„Wiara spod filara” (kl. IIC) – „Młode wilki” (kl. IIIA gim.) 2:1
„Skrzydlate świnie” (kl. IC) – „Młode wilki” (kl. IIIA gim.) 4:3
„Wiara spod filara” (kl. IIC) – „Przeminęło z wiatrem” (kl. IIIC) 1:1

Ostateczna klasyfikacja chłopców:
I miejsce - „Przeminęło z wiatrem” (kl. IIIC)
II miejsce - „Skrzydlate świnie” (kl. IC)
III miejsce - „Wiara spod filara” (kl. IIC)
IV miejsce - „Młode wilki” (kl. IIIA gim.)

Duch sportowej rywalizacji udzielił się również gronu pedagogicznemu. W emocjonującym meczu siatkówki uczniowie dzielnie walczyli, lecz ostatecznie musieli uznać wyższość swoich przeciwników, czyli zespołu nauczycieli.
Wygląda na to, że wiek i doświadczenie zrobiły swoje, bo dziś to najstarsi byli górą.
Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim obecnym za wspólną zabawę.