Dzień Sportu w IV LO

283746671_5261137467266264_1370383112056711951_n
Fantastyczna pogoda, gorąca atmosfera, zdrowa rywalizacja i dobra zabawa – tego
z pewnością nie brakowało u nas w miniony piątek.
Tradycyjnie Dzień Sportu w naszej szkole rozpoczął się od emocjonującego turnieju piłki nożnej, do którego w tym roku przystąpiło 6 zespołów:

„KKS Krzywy Rakieta” - chłopcy z kl. IIICp
„FC w Konefce” - chłopcy z kl. IIA
„Różowe berety” - chłopcy z kl. IIIAp
„FC Balusie” - chłopcy z kl. IIC
„Misie mundurowe” - chłopcy z kl. IA
„Pszczoła bez czoła” - drużyna dziewcząt z klas sportowych

Po zaciętych pojedynkach ostatecznie zwycięzcami tegorocznych rozgrywek zostali chłopcy z klasy IIC (FC Balusie), którzy jedyną strzeloną w finałowym meczu bramką (czysty przypadek ) zapewnili sobie wygraną Pozycją wicelidera tym samym zadowolić się musiała reprezentacja z klasy IIICp a z ostatniego miejsca na podium cieszyła się drużyna „Misie mundurowe”, czyli chłopcy z klasy IA, przy wsparciu wszechstronnie utalentowanego kolegi z klasy humanistycznej, Pawła Ł. Gratulujemy najlepszym! Niewykluczone jednak, że tabela wyników wyglądałaby nieco inaczej, gdyby nie brak reprezentacji zdolnych futbolistów z klasy IC, którzy w tym dniu, niestety, nie mogli przystąpić do rywalizacji.
Równolegle z turniejem piłkarskim rozgrywał się międzyklasowy konkurs w grze w rzutki (dart), a w nim niemal bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny, zajmując pierwsze (klasa IIIEp) i drugie miejsce (klasa IIC). Miejsce trzecie przypadło drużynie chłopaków z klasy IA.

Przysłowiową wisienką na torcie sportowych zmagań był mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie.
W tym roku poprzeczka została zawieszona naprawdę wysoko, bo nauczyciele musieli zmierzyć się z naszą szkolną reprezentacją siatkarek i, choć ci pierwsi zagrali ambitnie i bez żadnych kompleksów, to jednak mocne przeciwniczki pokazały, co potrafią i ostatecznie to nasze dziewczęta mogły cieszyć się ze zwycięstwa.
Brawa jednak należą się obu drużynom, które zagwarantowały nam to emocjonujące widowisko.
Gorąco dziękujemy też wszystkim, którzy wsparli nasz charytatywny kiermasz wypieków na rzecz Julki Jezierskiej i bardzo się cieszymy, że Julka mogła być w tym dniu z nami.
Nie da się ukryć, że beztroski czas zabawy na świeżym powietrzu wprowadził nas wszystkich w niemal wakacyjny nastrój i dobrze, bo wakacje tuż tuż...

Zapraszamy do obejrzenia filmu