DZIENNIKARSKA PRZYGODA PODCZAS VII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU "TRYBUNA TEATRU"

IMG_2917-2
W dniach od 3 do 5 listopada 2017 roku uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego
( Paulina Okuńska,Anna Pisarek, Aleksandra Kasprowicz, Dominika Górecka, Aleksandra Dróżdż, Kornelia Glapińska, Patrycja Nowak, Karolina Hume, Anna Zając, Natalia Rychta) oraz oddziałów gimnazjalnych (Nikola Ponczyńska, Eliza Dziadczyk, Agata Rakowska) podjęli współpracę z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Wcielili się w role dziennikarzy recenzentów podczas
VII Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych Trybuna Teatru. Oprócz redagowania recenzji spektakli teatralnych prezentowanych na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury, uczniowie przeprowadzali także wywiady z aktorami wchodzącymi
w skład Rady Artystycznej Festiwalu. W tym roku tę zaszczytną funkcję powierzono Dominice Ostałowskiej, Aleksandrze Kowalczyk oraz Bartłomiejowi Błaszczyńskiemu.
Młodzi redaktorzy przyglądali się także warsztatom teatralnym poświęconym budowaniu postaci scenicznej, improwizacji. Następnie zdawali z nich relacje na łamach gazetki festiwalowej "Trybunalik".
Uczniowie spisali się znakomicie, czego dowodem były pozytywne komentarze uczestników Trybuny Teatru.
Chociaż przygoda dobiegła końca, emocje wciąż pozostają silne.
Co o pracy w komitecie redakcyjnym sądzą uczestnicy projektu?

Moim zdaniem uczestnictwo w festiwalu i pisanie recenzji do gazetki było ciekawym doświadczeniem. Okazało się, że stworzenie profesjonalnej recenzji spektaklu to duże wyzwanie(...) Patrycja Nowak.

Udział w festiwalu był dla mnie pewnego rodzaju sprawdzianem- sprawdzianem możliwości oraz umiejętności. Dzięki pracy w " Trybunaliku" zaczęłam się zastanawiać nad tym, czy w przyszłości wybiorę kierunek związany z dziennikarstwem. Natalia Rychta.

Najbardziej podobała się nam atmosfera festiwalu. Spędziłyśmy te dni w sympatycznym gronie. Chętnie weźmiemy udział w tym wydarzeniu w następnym roku. Eliza Dziadczyk, Nikola Ponczyńska.

Pomimo tego, że praca w sekcji dziennikarskiej nie była łatwa, to jednak bardzo mi się spodobała. Podczas gromadzenia materiału do recenzji spektakli, miałam okazję porozmawiać z różnymi grupami teatralnymi. Za rok zamierzam ponownie zgłosić się do redakcji gazetki festiwalowej " Trybunalik". Agata Rakowska.

Link do podumowania festiwalu: https://www.youtube.com/watch?v=y7WdCRmv6yo&feature=youtu.be

Link do wiadomości z tego zdarzenia: http://www.telewizjapiotrkow.pl/TV/telewizjapiotrkow/index.php?option=com_videoflow&task=play&id=727