MŁODZI ZAGŁOSOWALI

Młodzi głosują! To jedno z haseł, które miało zdopingować i zachęcić uczniów klas IV i III do udziału w szkolnych prawyborach parlamentarnych.

Młodzież spisała się na medal. Ku naszemu zaskoczeniu także czwartoklasiści, którzy nie mają już lekcji wiedzy o społeczeństwie, chcieli zagłosować i to zrobili. Miłą niespodzianką był również udział w prawyborach dyrekcji naszego liceum i nauczycieli.

Wszyscy (112 osób) skorzystali z przywileju, jaki gwarantuje im Konstytucja RP, czyli z czynnego prawa wyborczego. Pamiętajmy, że to jest nasze prawo, a nie obowiązek. Nie przymus, ale wolny wybór. Czy jednak warto z niego rezygnować, gdy wybieramy naszą przyszłość? Frekwencja w naszych prawyborach pokazuje, że mamy tego świadomość. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy wrzucili głos do urny.
A oto frekwencja w poszczególnych klasach:

3a - 18 uczniów
3b - 21 uczniów
4a - 16 uczniów
4b - 24 uczniów
4c - 17 uczniów
4d - 1 uczeń
grono pedagogiczne – 15 nauczycieli

Wyniki szkolnych prawyborów opublikujemy w poniedziałek - 16 X 2023 r.
A poniżej prezentujemy krótką fotorelację z naszego święta demokracji.