My, Europejczycy

9 czerwca 2024 na wybory idziemy i o Wspólnej Europie decydujemy !!!
Co roku 9 maja obchodzimy Święto Europy, na pamiątkę podpisania w 1950 r. deklaracji Roberta Schumana, ówczesnego ministra spraw zagranicznych Francji.
9 maja świętujemy Dzień Europy, a dokładnie miesiąc później – 9 czerwca 2024r. – odbędą się w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego.
Parlament Europejski – to głos obywateli !!! Reprezentuje obywateli krajów UE.
Posłowie do Parlamentu Europejskiego są wybierani przez nich w wyborach bezpośrednich, które odbywają się co pięć lat.
Jako członkowie wielkiej europejskiej wspólnoty będziemy wybierać polską reprezentację do tego ważnego gremium. Ważnego z punktu widzenia naszego kraju, ale także każdego z nas. Od 20 lat, czyli od momentu wstąpienia Polski do Unii, my, Europejczycy mamy wpływ na teraźniejszość i przyszłość Starego Kontynentu. To właśnie w Europarlamencie decydują się jego losy, stanowione jest prawo dotyczące niemal wszystkich sfer naszego życia. Dlatego udział w tych wyborach to nasza obywatelska powinność, to nasz indywidualny, istotny wkład w rozwój europejskiej demokracji.
Na tle gazetki szkolnej (przygotowanej w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie przez uczniów klasy 2A) nasi maturzyści - już mogą głosować!!!
Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza chętnych do skorzystania z Latarnika Wyborczego, który być może ułatwi podjęcie decyzji.
Podajemy Wam link do „Latarnika Wyborczego"