Polskie Państwo Podziemne w Bibliotece Pedagogicznej

img,gcsi,7FF0EE3F8D6B2FE59463A615CED764CC0D31DBF9,mpid,9,maxwidth,1024,maxheight,615
6 marca 2020 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć w piotrkowskiej Bibliotece Pedagogicznej wystawę zatytułowaną „Polskie Państwo Podziemne”, której autorem jest Paweł Murawski. Wystawie towarzyszyły zajęcia przeprowadzone przez pan Andrzeja Popłońskiego – historyka i dyrektora BPP. Prowadzący zaprezentował młodzieży sylwetki Polaków, którzy walczyli z okupantami oraz przypomniał najważniejsze fakty naszej historii i historii powszechnej okresu II wojny światowej.
Do opracowania wystawy wykorzystano zdjęcia pochodzące z Archiwum IPN, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Studium Polski Podziemnej w Londynie, zbiorów Biblioteki Narodowej oraz zbiorów Ośrodka KARTA. Wystawa została wypożyczona z łódzkiego Oddziału IPN.