Pożegnanie klas maturalnych

26 kwietnia pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów naszej szkoły. Koleżanki i koledzy! Dobiegła końca droga, którą wspólnie wędrowaliście, pokonując drobne przeszkody i życzliwie pomagając tym, którzy od czasu do czasu się potykali. Wędrówka trwa nadal, ale pożegnaliście dziś znajomych i przyjaciół, opuszczacie przetarty szlak i wyruszacie na poszukiwanie nowej drogi. Podążając za marzeniami, pamiętajcie, co powiedział ludziom młodym Jan Paweł II: „Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda.” Daliście się poznać jako ludzie odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i za innych, wielu z Was przeszło szkolenie wojskowe, pracowaliście na sukcesy zespołowe, przynosiliście dumę naszej szkole, kiedy zdobywaliście nagrody i medale, realizowaliście się w pracy samorządu szkolnego. Ale też przeżywaliście pierwsze zawody miłosne, rozczarowywaliście się przyjaźniami. Uczyliście się życia. Życzymy wam niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje. Rozpoczynacie zapisywać kolejny rozdział w Waszym życiu. Będziecie dokonywać ważnych życiowych wyborów. Przepustką do świata dorosłych będzie matura. Życzymy Wam, aby egzamin maturalny stał się dowodem Waszych umiejętności, a uzyskane wyniki pozwoliły Wam realizować marzenia.