REKRUTACJA 2024/2025

Kilka ważnych informacji
  1. Wypełniamy wnioski w systemie od 22 kwietnia do 21 maja 2024 r. do godz. 12:00, można je złożyć elektronicznie lub wydrukować i zanieść do szkoły pierwszego wyboru.
  2. Pamiętaj, że możesz wybrać trzy szkoły i w każdej dowolną ilość kierunków kształcenia. O wyborze szkoły pierwszego wyboru decyduje kolejność na liście. I tak np.
    1. IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim
    - klasa biologiczno – chemiczna
    - klasa policyjna
    - klasa mundurowa
    - klasa sportowa
    2. Inna szkoła
    - …….
    3. Inna szkoła
    - …….
  3. Jeśli wniosek składasz elektronicznie, nie musisz przynosić wniosku do szkoły, jeśli w formie papierowej, wniosek powinien być dostarczony tylko do szkoły pierwszego wyboru (nie zanosimy wniosków do szkół na drugim i trzecim miejscu)
  4. Wybraliście klasę sportową? Pamiętaj, że obowiązkiem jest przejść testy sprawnościowe w określonym terminie – znajdziesz je w Regulaminie Rekrutacji.
  5. Jeśli będziecie chcieli wprowadzić zmiany preferencji oddziałów dla zweryfikowanych wniosków w postępowaniu rekrutacyjnym, możecie to zrobić od 3 lipca do 8 lipca. Potrzebne jest jednak odblokowanie wniosku w szkole, w której był pierwszy wybór.
  6. Od 3 lipca 2024 r. do 9 lipca 2024 r. godz. 15:00 uzupełniamy wniosek o kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty (można przynosić oryginały jeśli jesteś pewny swojego wyboru)
  7. 15 lipca 2024 r. do godz. 12:00 dowiecie się kto się zakwalifikował, kto nie zakwalifikował w procesie rekrutacyjnym do szkoły, którą wybrał na pierwszym miejscu.
  8. Od 15 lipca 2024 r. godz. 12:00 do 18 lipca 2024 r. godz. 12:00 potwierdzacie wolę przyjęcia do szkoły. Potwierdzeniem woli jest złożenie oryginału świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej oraz oryginału zaświadczenia  o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
  9. 19 lipca 2024 r. do godz. 12:00 podamy listę osób przyjętych do naszej szkoły