REKRUTACJA W IV LO

Rekrutacja do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej kadetów IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”.
W dniu 9 lutego 2023 roku 11 kadetów i 2 kadetki IV Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim w obecności przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim, złożyło wnioski do odbycia dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
Kadeci, którzy podjęli decyzję o wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego mają do wyboru trzy rodzaje służby wojskowej: zawodową służbę wojskową, terytorialną służbę wojskową, dobrowolną zasadniczą służbę wojskową (oraz dodatkowo - dwa rodzaje służby w rezerwie: aktywną i pasywną rezerwę. Wszystkim kadetom, przysługują należne z tytułu ukończenia DZSW korzyści: uposażenie, pierwszeństwo w naborze do służby zawodowej oraz pierwszeństwo w zatrudnieniu w administracji publicznej.
Szkolenie podstawowe odbywane przez kadetów będzie dodatkowo sprawdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności praktycznych ze szkolenia wojskowego, któremu kadeci podlegają przez cały okres nauki w ramach „Zakresu programowego szkolenia realizowanego w ramach innowacyjnych programów przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa oraz programów szkolenia członków organizacji pozarządowych” Ministerstwa Obrony Narodowej. Nasi kadeci oprócz możliwości odbycia dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej mogą też liczyć na dodatkowe punkty przy ubieganiu się o przyjęcie na uczelnie wojskowe.
Wszystkim kadetom serdecznie gratulujemy.