Stalking jest przestępstwem

Wizyta w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim
O tym, że uporczywe nękanie drugiego człowieka to forma przemocy, która w polskim prawie jest uznana za przestępstwo
i podlega karze, dowiedzieli się uczniowie IV LO uczestniczący w symulacji rozprawy sądowej, przygotowanej przez Fundację Court Watch Polska (Obywatelski Monitoring Sądu).

Młodzież klas 3a i 3b miała okazję zapoznać się z całym przebiegiem procesu sądowego, wysłuchać wyroku i jego uzasadnienia. Uczniowie zasiedli nie tylko na miejscach dla publiczności. Mogli także wcielić się w role: obrońcy, oskarżonego, ławników, wszystkich uczestników rozprawy.

Wizyta w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim - w ramach edukacji prawnej – pozwoliła młodym ludziom pogłębić wiedzę na temat przepisów prawa i pracy prawników, zapoznać się z obowiązującymi na sali sądowej procedurami.

Poniżej fotorelacja z tej wyjątkowej lekcji wiedzy o społeczeństwie.