Sukcesy uczniów IV LO w konkursie literackim

76756863_2686129324767104_1758450101648359424_o
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika już po raz dwudziesty była organizatorem konkursu literackiego skierowanego do młodzieży szkolnej. W roku bieżącym należało napisać pracę literacką podejmującą temat mowy nienawiści w Internecie. Hasło przewodnie brzmiało: „Hejtu nie lansuję, hejt blokuję…”
Z naszej szkoły 5 uczennic odważyło się wysłać prace na konkurs. Okazało się, że podjęły słuszne decyzje. Wróciły z uroczystości rozdania nagród szczęśliwe.
I miejsce zajęły ex aequo: Ewa Koźlik z klasy 1Bg i Maria Murawska z klasy IIC,
Nagroda specjalna trafiła w ręce Natalii Tuchowskiej z klasy IBp.
Ponadto wyróżnienia otrzymały: Klara Rakoczy z klasy IBp oraz Aleksandra Gurdziołek z klasy IDp.
Dziewczyny, gratulujemy Wam pierwszych sukcesów literackich. Niech będzie dla Was wzorem Olga Tokarczuk, która właśnie dzisiaj odebrała Literacką Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.