Święto szkoły

AkPatron2016c
Święto Szkoły 12.02.2016r. W naszej szkole wielki dzień. Rokrocznie 14 lutego obchodzimy Święto Szkoły. Data nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1942 ZWZ został przekształcony w Armię Krajową. Chcieliśmy oddać hołd wszystkim Polakom i żołnierzom walczącym o wolną i suwerenną Rzeczpospolitą. Szczególne podziękowania złożyliśmy tym, którzy działali na terenie naszego miasta i regionu. Oni nigdy nie przestali wierzyć w Niepodległą Polskę. Uczniowie, którzy w konkursie wiedzy o generale Stefanie Roweckim - Grocie i Armii Krajowej wykazali się największą wiedzą, otrzymali nagrody książkowe.
Działający w naszej szkole od kilku lat Teatr art-Grot pokazał spektakl słowno-muzyczny, w którym przypomniał zdarzenia z życia i działalności naszego patrona. Mogliśmy też na chwilę przenieść się do międzywojennej Warszawy i poznać cudowny smak wolności.