Uroczystość wręczenia Certyfikatów Ukończenia Szkolenia Wojskowego w IV LO

18 kwietnia, podczas uroczystego apelu, tegoroczni maturzyści z klasy mundurowej IV Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Stefana Roweckiego – Grota w Piotrkowie Trybunalskim, odebrali świadectwa ukończenia szkolenia wojskowego.
Szkolenie trwało cztery lata, ukończyło je 24 kadetów z klasy mundurowej. Certyfikaty ukończenia szkolenia wręczał dowódca 25 batalionu Dowodzenia 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim p. Podpułkownik Jarosław Imiołek, dyrektor IV LO Konrad Sikora oraz mjr rez. Sławomir Miszczuk.
Na uroczystości obecni byli również: Wiceprezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego - Andrzej Kacperek, Kierownik Referatu Edukacji - Radosław Kaczmarek, przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tomaszowie Mazowieckim – p major Krzysztof Zrobek, przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim - p podinspektor Grzegorz Kotarski, prezes ŚZŻ AK w Piotrkowie Trybunalskim – p Marian Makowski oraz dyrektor Delegatury Kuratorium oświaty w Piotrkowie Trybunalskim p. Katarzyna Glincer - Woźny.
Podczas uroczystości wręczono nagrody rzeczowe dla 7 najlepszych kadetów z mundurowej klasy maturalnej. Za wzorową postawę i bardzo dobre wyniki osiągnięte podczas szkolenia wojskowego nagrody otrzymali: Alicja Banaszczyk, Nikola Brzezowska, Konrad Franaszczyk, Jakub Ochroński, Kamila Sada, Kacper Smejda, Wiktoria Szymańska. Szczególną nagrodą uhonorowano Łukasza Grabowskiego, który uzyskał tytuł kadeta prymusa. Dziękowano także jego rodzicom Ewelinie i Pawłowi Grabowskim.
Po uroczystości wręczenia świadectw uczennice klasy 2A wykonały piękny utwór „Ja to mam szczęście”, natomiast uczniowie klasy mundurowej 2B, zaprezentowali pokaz musztry paradnej.