Wicemistrzostwo Polski dla IV LO

W piłce ręcznej chłopców
6 czerwca w Hali Relax OSiR odbył się Finał Ogólnopolski Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców. O zwycięstwo ubiegało się siedem najlepszych drużyn z całej Polski. Wyniki sportowych zmagań przedstawiają się w następujący sposób:
1. miejsce i tytuł Mistrzów Polski zdobyła drużyna LO z Opola.
2. miejsce i tytuł Wicemistrzów Polski wywalczył zespół IV LO z Piotrkowa Trybunalskiego.
3. miejsce zajęli zawodnicy ZS Nr 1 z Wągrowca, zdobywając w ten sposób brązowy medal.
4. miejsce wywalczyła drużyna III LO z Puław.
5. miejsce zdobyli zawodnicy ZSOMS z Ostrowca Świętokrzyskiego.
6. miejsce wywalczyła drużyna ZS z Dąbrowy Białostockiej.
7. miejsce zajęli zawodnicy ZS Nr 2 z Mrągowa.
Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego – Juliusz Wiernicki oraz dyrektor IV LO – Konrad Sikora wręczyli medale oraz nagrody uczestnikom Finału Ogólnopolskiego Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców.
Oprócz nagród za osiągnięcia zespołowe przyznano również wyróżnienia indywidualne. Z zespołu IV LO wyłoniono najlepszego obrońcę – został nim Mikołaj Nowak. Za najlepszego zawodnika naszej drużyny uznano Tymoteusza Galusia.
Miłym akcentem dzisiejszego sportowego wydarzenia było przekazanie Prezydentowi Piotrkowa Trybunalskiego przez zawodnika IV LO – Jakuba Dróżdża - jego pierwszej koszulki z tytułem najlepszego strzelca I ligi tego sezonu.
Należy również podkreślić, że zespół Cheerleaders SimaRe kolejny raz uświetnił swoim występem sportowe zmagania, za co organizatorzy wydarzenia są bardzo wdzięczni.
Dyrektor IV LO – Konrad Sikora oraz Prezes Szkolnego Związku Sportowego – Paweł Zieliński - kierują szczególne podziękowania do trenera i mentora naszej drużyny – Mariusza Śpiewaka – za fantastyczną pracę z młodzieżą i liczne osiągnięcia. Dyrektor IV LO dziękuje również wychowawczyni klasy 4 C – Bożenie Sobczyk – za wyjątkowe wsparcie udzielone uczniom starającym się pogodzić obowiązki związane z edukacją z wymaganiami stawianymi sportowcom.