WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY

Uczniowie klas mundurowych na Wojskowych Targach Służby i Pracy w Skierniewicach
Uczniowie klas mundurowych wzięli udział w Wojskowych Targach Służby i Pracy, które są organizowane po raz pierwszy przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji w dniach 17- 19 marca w kilkunastu miastach Polski.
Targi są kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowe, jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik  mógł osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Program targów wzbogaciły liczne atrakcje.  Uczniowie mogli obejrzeć nowoczesny sprzęt wojskowy m.in. czołg Leopard 2A5, wyrzutnię rakietową WR-40 LANGUSTA, przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, wyrzutnię PATRIOT, trenażery CYKLOP i GROM oraz indywidualne, specjalistyczne wyposażenie wojskowe.
Na terenie targów odbyły się liczne pokazy, min. wyszkolenia kadetów, walki wręcz, maskowania taktycznego czy pierwszej pomocy na bazie fantomów. Można było również pod okiem specjalistów poćwiczyć postawy strzeleckie oraz składanie i rozkładanie broni. Odbył się także koncert Orkiestry Wojskowej, a dodatkową atrakcją był występ Młodego Potara czyli sierż. Dariusza Potargowicza, rapującego żołnierza z 38. dywizjonu zabezpieczenia Obrony Powietrznej w Sochaczewie. Fani wirtualnej rzeczywistości i nowoczesnych technologii w ramach targów mogli przetestować Gogle VR. Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę
i wziąć udział w Quizie „Nowoczesna Armia” oraz wygrać atrakcyjne nagrody.
Na zakończenie rzecz jasna nie zabrakło prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Źródło informacji:
www.wcrlodz.wp.mil.pl