Z wizytą w Komendzie Wojewódzkiej Policji

23 maja uczniowie klas mundurowych podczas wizyty na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zostali zapoznani z ofertą służby w Policji. W spotkaniu przygotowanym przez policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, licealiści mogli uzyskać wiele informacji w zakresie służby w Policji, a szczególnie na temat przebiegu i etapów rekrutacji. Celem spotkania było przybliżenie zasad postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji. Uczniowie mieli szansę sprawdzić się podczas aktywnego pokazu policyjnego testu sprawności fizycznej, który jest obowiązkowym elementem podczas egzaminu rekrutacyjnego do służby w Policji. Udział w nim wzięło 42 uczniów klas o profilu policyjnym i wojskowym. Wszyscy zaliczyli go z wynikiem pozytywnym.