Zapraszamy na modlitwę o godzinię 8 i mszę świętą o godzinie 11.30.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się na sali gimnastycznej o godzinie 9.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3 oraz ich rodziców!
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Lista zostanie także przekazana do wszystkich resortów, urzędów wojewódzkich oraz powiatów.

Uwaga maturzyści!

W dniu 30 czerwca 2015r. (wtorek) o godz. 9.00 w naszej szkole w sali nr 20 odbędzie się spotkanie z wykładowcą z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Tryb.. Podczas spotkania dowiecie się prawdopodobnie o najfajniejszym kierunku studiów po tej stronie Wisły...

Zapraszamy serdecznie

Serdecznie zapraszamy do IV LO:
Planujemy otworzyć unikatowe w skali miasta klasy:

IA - klasa sportowa o dwóch specjalizacjach: piłka nożna i piłka ręczna chłopców

IB - klasa humanistyczno-artystyczna

IC - klasa manager projektów społecznych

ID - klasa paramilitarna
W rozegranych w środę 15 kwietnia finałach Mistrzostw Miasta w piłce nożnej chłopców uczniowie IV Lo zajęli trzecie miejsce. Po udanych meczach eliminacyjnych i pokonaniu III LO i remisie z ZSP 2- Piomą w meczu półfinałowym naszym chłopcom przyszło się zmierzyć z II LO.

ŚWIĘTO SZKOŁY

W piątek (20 lutego) w IV Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim uczczono siedemdziesiątą trzecią rocznicę utworzenia Armii Krajowej. Na uroczystość przybyli kombatanci zrzeszeni w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej, przedstawiciele władz miasta, Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim, Zarządu Regionu Piotrkowskiego „Solidarność”, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz  środowisk patriotycznych.
Dyrektor szkoły – mgr Konrad Sikora w imieniu społeczności IV LO wyraził wdzięczność żołnierzom Armii Krajowej za ich ofiarną walkę o suwerenną Polskę.

W dniach 28-30 stycznia 2015r. uczniowie kl. I A IV Liceum Ogólnokształcącego
im. gen. S. Roweckiego - Grota w Piotrkowie Trybunalskim brali udział w zajęciach kolejnej edycji projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

Krowa z Piotrkowa

5 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Martyną Kwiatkowską koordynatorką działań prowadzonych w Tadżykistanie przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Pani Martyna w ciekawy sposób przybliżyła uczestnikom spotkania realia życia w kraju o innym klimacie, warunkach społecznych i innej kulturze. Z dużym zainteresowaniem spotkały się informacje o działaniach prowadzonych przez Fundację na rzecz Klubów Kobiet w Tadżykistanie. Ciekawym dopełnieniem były film i zdjęcia ilustrujące zaangażowanie tadżyckich kobiet w projekty prowadzone przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Prezentację wzbogaciły także elementy tradycyjnego stroju tadżyckiego.

W dniu 24 października 2014 roku (w piątek) uroczyście podsumowano i zakończono dziewiątą piotrkowską odsłonę Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Przez kilka dni w ramach akcji organizowane były szkolenia i warsztaty, w trakcie których młodzież zdobywała wiedzę pomocną w odnalezieniu się na rynku pracy.
- Ogólnopolski Tydzień Kariery organizujemy po to, aby młodzież w sposób aktywny weszła na rynek pracy, poznała swoje mocne i słabe strony oraz zdała sobie sprawę, że zawód musi dopasować do siebie, a nie siebie do zawodu – podsumowywała Edyta Wiernicka, pedagog szkolny i organizator wydarzenia.

Sobota 27 kwietnia 2024

Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor