Serdecznie zapraszamy do IV LO:
Planujemy otworzyć unikatowe w skali miasta klasy:

IA - klasa sportowa o dwóch specjalizacjach: piłka nożna i piłka ręczna chłopców

IB - klasa humanistyczno-artystyczna

IC - klasa manager projektów społecznych

ID - klasa paramilitarna

08-06-2015

Festiwal Grot-Art

Wakacje tuż, tuż, a my na chwilę wróćmy wspomnieniami do ostatniego weekendu. W dniach 19-20  czerwca 2015 roku Centrum idei „Ku Demokracji” i IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” zorganizowały I Festiwal Różnorodnych Form Artystycznych GROT-ART. Festiwal miał formę konkursu i skierowany był do młodzieży gimnazjalnej. Uczniowie rywalizowali w 4 kategoriach: recytacja, piosenka, przedstawienie teatralne i prace plastyczne (w tym fotografia).
W lutym br. nasze liceum zostało zaproszone do udziału   w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Życie i działalność gen. Stefana „Grota” Roweckiego” organizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Tomawie.  Przedmiotem konkursu było wykonanie prezentacji plastycznej  o tematyce związanej z postacią naszego wspólnego patrona (portret generała, scenka z życia patrona, itp.).  Z radością informujemy, iż zgłoszone do konkursu prace naszych uczennic zdobyły najwyższe miejsca. Oto wyniki:
I miejsce- Urszula Nowicz kl. III B ( rzeźba- popiersie patrona szkoły)
II miejsce- Amanda Gładysz kl. III A (portret patrona)
III miejsce- Natalia Galicka kl. I A  (portret patrona)
Laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego tworzenia.

06-06-2015

Kurs maturalny

Zapraszamy przyszłych studentów SPOŁECZNEJ AKADEMII NAUK na bezpłatny KURS MATURALNY Z MATEMATYKI. Przy pomocy nauczycieli będziecie mieli szansę uzupełnić wiedzę i jeszcze raz przećwiczyć arkusze maturalne, a w rezultacie uzyskać wymarzą przepustkę na uczelnię wyższą, jaką jest świadectwo maturalne.

Dzięki naszemu kursowi:
• usystematyzujesz wiedzę wymaganą na maturze,
• wyeliminujesz braki programowe,
• będziesz uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę nauczycielską,
• nabędziesz sprawność biegłego rozwiązywania zadań egzaminacyjnych,
• uzyskasz możliwość wyjaśnienia zagadnień problemowych na konsultacjach indywidualnych.

Zgłoszenia przyjmujemy do 20 lipca w Dziekanacie Społecznej Akademii Nauk
Wydział w Bełchatowie
Adres: ul. Czaplinecka 96 (od poniedziałku do piątku 9.00-17.00)
Tel. 44-788-46-22

Kurs rozpoczynamy 27 lipca!!!!!!!
Liczba godzin kursu stacjonarnego: 20 h

Osoby uczestniczące w kursie stacjonarnym będą mieli dodatkowo możliwość odbycia kursu e-learningowego: (http://kursymaturalne.spoleczna.pl).

Nie zwlekaj, zapisz się już dziś!!
Zapraszamy serdecznie.
1 września, punktualnie o godzinie 10.30 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Wszystkich zgromadzonych z tej okazji uczniów, nauczycieli i rodziców krótkim przemówieniem powitał nowy dyrektor IV LO pan Konrad Sikora. Nie zabrakło także wzruszających podziękowań skierowanych w stronę dotychczasowej pani dyrektor Ewy Karlińskiej-Grzeli od wdzięcznych rodziców i uczniów.

Nowej dyrekcji, wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zapału i wytrwałości w pracy oraz samych sukcesów w nadchodzących miesiącach.
Serdecznie witamy w naszej szkole uczniów klasy pierwszej na zdjęciu.

16-04-2015

III miejsce IV LO

W rozegranych w środę 15 kwietnia finałach Mistrzostw Miasta w piłce nożnej chłopców uczniowie IV LO zajęli trzecie miejsce. Po udanych meczach eliminacyjnych i pokonaniu III LO i remisie z ZSP 2- Piomą w meczu półfinałowym naszym chłopcom przyszło się zmierzyć z II LO.
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty do IV LO 21 marca 2016 r.
Jedyna taka oferta w mieście!!

Sobota 04 maja 2024

Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina