Finał konkuru fotograficznego
Delegacja uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego wzięła dziś udział w Mszy Świętej w intencji zmarłych nauczycieli i wychowawców. Uroczystość odbyła się w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim.

Poczet sztandarowy:
Krzysztof Purgał, Kryspin Rudzki, Mateusz Frukacz

Opiekunowie: Iwona Łyszczarek, Wirginia Rejniak
4 listopada trzyosobowe drużyny szkolne z całego miasta miały okazję wziąć udział
w ciekawej rozgrywce, dotyczącej życia naszego patrona – generała Stefana Roweckiego „Grota”. Uczniowie, przemierzając zaułki naszego pięknego miasta, rozwiązywali wiele trudnych zadań. Rywalizacja zakończyła się w Zamku Królewskim, gdzie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
Jak co roku nasi uczniowie brali udział w Kweście na ratowanie zabytkowych nagrobków. Kolejny raz zbieraliśmy przy 3 bramach piotrkowskich cmentarzy oraz wzięliśmy udział w kweście na ratowanie zabytków cmentarza parafialnego w Dąbrowie nad Czarną.
Kadeci IV Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim pamiętali o żołnierskich mogiłach.
Jak co roku, w okresie poprzedzającym Święto Zmarłych kadeci klas mundurowych IV Liceum Ogólnokształcącego, odwiedzili żołnierskie groby oraz miejsca pamięci o żołnierzach, które znajdują się na terenie powiatu piotrkowskiego.
31-10-2022

Konkurs dyniowy

W konkursie na najciekawiej ozdobioną dynię oceny punktowe szanownego jury sprawiły, że w tym roku aż 5 klas zajęło taką samą, najwyższą lokatę. W związku z tym przyznaliśmy ex aequo pięć równorzędnych wyróżnień dla klas: IA, IG, IVC, IVD oraz IVE.
Ale pamiętajmy, że nie wyniki i nagrody są najważniejsze – liczy się sama zabawa i wasze zaangażowanie, za co w imieniu SU dziękujemy.
HALLOWEEN 2022 - bo my się lubimy bać... i dobrze bawić...
Jak widać na załączonych zdjęciach, dla wielu z nas każda okazja jest dobra, aby nie traktować rzeczywistości bardzo poważnie, lecz z przymrużeniem oka i trochę się pobawić. Kiedy nasze szkolne korytarze zapełniają się postaciami w niecodziennych strojach, to zawsze wywołuje zaciekawienie
i uśmiech na twarzach, bo kto nie lubi, kiedy się coś dzieje... A u nas jak zwykle się działo.
Tytuł „Strrrrasznie fajnej klasy ” zdobyła klasa IE, dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów w przygotowanie tematycznych stylizacji. Pozytywnie wyróżniła się też pod tym względem klasa 1A.

27 października przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tomaszowie Mazowieckim w ramach akcji promocyjnej ,,Poznaj swojego rekrutera’’ odwiedzili IV Liceum Ogólnokształcące im. Generała Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim.
Podczas spotkania z kadetami klasy czwartej przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji przedstawili zebranym możliwości jakie daje służba w Wojsku Polskim. Omówili poszczególne rodzaje ochotniczych form służby wojskowej oraz zasady powoływania do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, terytorialnej służby wojskowej, służby zawodowej i uczelni wojskowych.

Czwartek 02 maja 2024

Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty, Zygmunt, Anatol