08-04-2019

STRAJK W IV LO

Informujemy, że w poniedziałek, 8 kwietnia 2019 roku, IV Liceum Ogólnokształcące
w Piotrkowie Trybunalskim przystępuje do akcji strajkowej, która będzie trwać do odwołania.

06-04-2019

IV LO z lotu ptaka

24 marca 2019 roku w IV LO w Piotrkowie Trybunalskim miał miejsca Dzień Otwarty.
Mieliśmy naprawdę dużo gości z gimnazjów i szkół podstawowych.
Lekcje otwarte odbywały się w budynku szkolnym.
Wiele imprez odbyło się na zewnątrz. Korzystająć z okazji postanowiliśmy sfilmować przy pomocy drona teren szkoły.
Niestety ze względów bezpieczeństwa i z powodu ograniczeń przestrzenych mogliśmy wykonać tylko kilka ujęć.

Oto linki:

Operator drona: Wojciech Pawłowski
Montaż filmu: Eryk Imielczyk

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PROGRAMEM KLAS SPORTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2019/2020.

OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2019/2020 DLA ABSOLWENTÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW.
SZCZEGÓŁY POD LINKIEM

28 marca 2019 roku uczniowie klas wojskowych po raz pierwszy wzięli udział
w szkoleniu prowadzonym przez instruktorów 25 Brygady Kawalerii Powietrznej
w Tomaszowie Mazowieckim. Tematyka szkolenia obejmowała m. in. ćwiczenia
z musztry, udzielania pierwszej pomocy rannemu na polu walki, zachowania w sytuacji zagrożenia skażeniem chemicznym. Wyjątkową okazją była również możliwość szkolenia umiejętności strzeleckich na wojskowym symulatorze Śnieżnik służącym do szkolenia żołnierzy w różnych warunkach bojowych i na różnych stanowiskach ogniowych. Ciekawą lekcją historii oraz patriotyzmu była wizyta w Sali Tradycji.
W półfinałowej grupie Mistrzostw Piotrkowa w piłce nożnej zespół IV Liceum Ogólnokształcącego pokonał III LO 7-0 i II LO 5-3. Pierwszy mecz z III LO to zdecydowana dominacja naszych chłopców i wysoka wygrana. W drugim meczu też mieliśmy pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku, bo prowadziliśmy już 3-0 i 5-1, lecz brak koncentracji w końcówce spowodował, że przeciwnik zbliżył się na dwie bramki.
Najważniejsze, że awansowaliśmy do finałów, w których czeka już ZSP1 (TPS). Kolejnych dwóch przeciwników poznamy w poniedziałek.
Finały w najbliższy czwartek „w domu” przy Broniewskiego 5.
Brawo drużyna za pierwszy krok!
Skład IV LO: Mateusz Dróżdż, Konrad Sowa, Szymon Jończyk, Kuba Gorzeń, Damian Bartłomiejczyk, Erwin Dębski, Natan Balcerzyk, Dawid Kapuściński, Bartek Szadkowski, Adam Shamma, Patryk Purzyński, Kacper Cichoń, Grzesiek Czerkawski, Eryk Kowalski.
Trener: Tomasz Wychowałek.
27 marca 2019 roku rozegrane zostały Półfinały Mistrzostw Miasta w piłce nożnej dziewcząt w ramach licealiady 2018/2019. W zmaganiach tych wzięły udział takie szkoły jak:

Grupa 1: IV LO, ZSP5, ILO, IILO;
Grupa 2: ZSP2, III LO, ZSP4.

Wyniki spotkań naszych piłkarek:
IV LO – I LO 6-0 (5’ i 6’ Simkowska, 5’ Murawska, 12’ Stępień, 17’ Siemek, 20’ Sadowska)
IV LO – ZSP5 5-0 (4’ i 9’ Simkowska, 5’ Murawska, 13’ Chmielewska, 20’ Sadowska)
IV LO – II LO 6-1 (4’ Kieszkowska, 5’ Siemek, 8’ Sadowska, 11’ Murawska, 16’ i 19’ Simkowska)

Klasyfikacja końcowa:
Grupa 1
1. IV LO
2. I LO
3. ZSP5
4. II LO

Grupa 2
1. ZSP2
2. III LO
3. ZSP4

Barwy IV LO reprezentowały:
Galińska Klaudia, Markiewicz Tamira, Woźniak Natalia, Kieszkowska Weronika, Simkowska Natalia, Chmielewska Natalia, Siemek Marta, Murawska Maria, Sadowska Zuzanna, Stępień Wiktoria, Czekalska Katarzyna, Karbowiak Sylwia.

Trener Ziółkowska Julita

Do Finału Mistrzostw Miasta przechodzą szkoły: IV LO, ZSP2 oraz I LO.
29-03-2019

Oddaliśmy krew

Akcja oddawania krwi w naszym liceum spotkała się z dużym odzewem ze strony młodzieży. Cieszymy się, że tylu z Was chciało pomóc, wiedząc, że każda kropla krwi jest na wagę złota. Tym z Was, którzy nie mogli tym razem oddać krwi, przypominamy, że można to zrobić w każdym punkcie krwiodawstwa, do czego gorąco zachęcamy.
Zapraszamy wszystkich chętnych (nie tylko uczniów naszej szkoły) do oddania krwi
27 marca 2019 roku w godzinach od 9 do 11 w IV LO w Piotrkowie Trybunalskim
ul. Broniewskiego 5. Możemy pomóc.
23 marca 2019 roku zostały rozegrane Półfinały Wojewódzkie w Koszykówce dziewcząt. Nasze dziewczęta przegrały w pierwszym meczu z II LO z Bełchatowa 12-21 (Stępień Wiktoria 8 pkt, Ciach Kinga 2 pkt, Murawska Maria 2 pkt). Natomiast pojedynek o drugie miejsce zakończył się dla nas definitywną wygraną z ZSEE Radomsko 20-4 (Stępień Wiktoria 8 pkt, Kieszkowska Weronika 2 pkt, Ciach Kinga 2 pkt, Murawska Maria 4 pkt, Sadowska Zuzanna 4 pkt).
Gratulujemy!!

IV LO reprezentowały:
Stępień Wiktoria, Ciach Kinga, Murawska Maria, Simkowska Natalia, Kieszkowska Weronika, Kałucka Marta, Siemek Marta, Sadowska Zuzanna, Galińska Klaudia.

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr