Drodzy uczniowie. Prosimy o niekupowanie podręczników, ćwiczeniówek do języków obcych. Podział na grupy, a tym samym dobór odpowiednich podręczników nastąpi we wrześniu.
Mimo wakacji cały czas aktywnie!
Zawodniczki i zawodnicy klas sportowych z IV LO odbyli 27 czerwca 2019 roku  krótki trening pokazowy w przerwie meczu o wojewódzki Puchar Polski pomiędzy Lechią Tomaszów a Unią Skierniewice. Zaprezentowaliśmy się jak zwykle fantastycznie i pokazaliśmy,  że nasza młodzież jest wspaniała. Jeden z zawodników, którzy brali udział w tym treningu, będzie grał w lidze wraz z finalistami z Piotrkowa.
Brawa również dla naszych dziewcząt, które jak zawsze spisały się wspaniale i pokazały jak połączyć umiejętności sportowe z dużym wdziękiem, co można było zaobserwować podczas ceremonii dekoracji zwycięzców.
22-06-2019

Kierunek- WAKACJE!

WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY CIEPŁYCH, SŁONECZNYCH, BEZTROSKICH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!
 Dnia 19 czerwca 2019 roku oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Z jednej strony rok niełatwy, z drugiej zaś rok pełen sukcesów naszej szkoły, o których dziś mieliśmy okazję sobie przypomnieć. Pozytywne emocje związane z wręczeniem nagród, wyróżnień i świadectw oraz radość z rozpoczynających się lada moment wakacji, mieszały się w tym dniu z nutką smutku i nostalgii za sprawą kończących szkołę klas trzecich gimnazjum. Niejednemu uczniowi i nauczycielowi zakręciła się w oku łza na wspomnienie trzech wspólnie przeżytych lat, które tak szybko minęły. Pożegnanie jest najtrudniejszym momentem w życiu człowieka. Trudno jest się rozstać z osobami, które okazały nam wiele ciepła, zrozumienia, inspirowały nas i fascynowały. Trzeba jednak pamiętać, że koniec jest zawsze początkiem czegoś nowego, intrygującego, dlatego gimnazjaliści pożegnali społeczność szkolną z nutką humoru.
Gimnazjum to już historia, lecz pamiętajmy, że „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”. Przed nami beztroski wakacyjny czas, a potem kolejny etap w naszym życiu. Co nam przyniosą? Oby jak najwięcej chwil, do których zawsze będziemy chętnie powracać w naszych wspomnieniach.
Miło nam poinformować, że tegoroczny absolwent IV LO i wychowanek UKS Piotrcovia Natan Balcerzyk wywalczył wraz ze swoim klubem RKS Radomsko awans do III ligi.
W ostatnim meczu sezonu klub z Radomska pokonał Wartę Sieradz 1-0, a Natan wyszedł w tym meczu w pierwszej jedenastce i zagrał 82 minuty. Mamy nadzieję, że to dopiero początek dużej kariery.
Wielkie gratulacje!
22-06-2019

Na sportowo

Tegoroczny Dzień Sportu tradycyjnie rozpoczęliśmy od turnieju piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Drużyny dziewcząt („Atomówki” i „Smerfetki”) zaprezentowały bardzo wyrównany poziom gry. Zacięta walka do ostatnich minut meczu ostatecznie jednak przyniosła zwycięstwo „czerwonym”. W turnieju chłopców wystąpiły trzy zespoły: „Wiara spod filara” (klasa IIIC), „Bombelki Bożenki” (klasa IIC) oraz „FC pani nas nie chce” (klasa IC). Męskie granie, choć pełne emocji, nie przyniosło większych niespodzianek. Wiek i doświadczenie ponownie zwyciężyły. Tegoroczni absolwenci, czyli zespół „Wiara spod filara”, nie dali większych szans młodszym kolegom i wygrali turniej. Na szczególne wyróżnienie jednak zasłużył Adam Krasoń z klasy IC, którego świetna dyspozycja w dniu dzisiejszym zaowocowała 5 bramkami. Brawo, Gruby!
Wyniki meczów:
IIIC – IC (5 -3)
IC – IIC (4 - 6)
IIC – IIIC (2 - 3)
Po emocjach związanych z piłką nożną, przyszedł czas na nasz coroczny „gwóźdź programu” – mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele. Zarówno jedni, jak i drudzy czekali na ten moment od rana. Pełne zaangażowanie po obu stronach, ostra walka i jednocześnie świetna zabawa – tak to właśnie wyglądało. Ostatecznie rozgrywki zakończyły się remisem 1:1, lecz należy podkreślić, że nauczyciele przegrali pierwszy set tylko i wyłącznie ze względu na trudne warunki atmosferyczne.
Wszystkim, którzy bawili się dziś z nami dziękujemy w imieniu SU za obecność. Specjalne podziękowania kierujemy do naszych absolwentów – Patryka Miśkiewicza (DJ) i drużyny z byłej klasy IIIC. Cieszymy się, że macie ochotę do nas wracać .
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca(środa) o godzinie 9.
Uroczystość odbędzie się na sali gimnastycznej dla wszystkich klas.

Już w najbliższy piątek 14 czerwca 2019 roku Dzień Sportu w IV LO!
To nie tylko okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, lecz także do zabawy
w duchu sportowym, oczywiście w najlepszym towarzystwie.
W programie między innymi: jak co roku emocjonujący międzyklasowy turniej piłki nożnej, mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele, dużo muzyki oraz jak zawsze coś dobrego dla głodnych i spragnionych.
Zapraszamy już od rana naszych uczniów, nauczycieli oraz sympatyków naszej szkoły do wspólnej zabawy. Nie może Was zabraknąć!
 Dnia 11 czerwca 2019 roku dziewczęta z IV LO wygrały rozgrywki grupowe
w koszykówkę z Ekonomikiem 29:7. Podczas dzisiejszych rozgrywek nasze koszykarki rozgromiły 11:5 ZSP nr 2.
Nasze barwy reprezentowały: Kieszkowska Weronika, Stępień Wiktoria, Simkowska Natalia, Murawska Maria, Sadowska Zuzanna, Siemek Marta.
Trener: Ziółkowska Julita
Gratulujemy!
 Dnia 3 czerwca 2019 roku odbył się Międzyszkolny Turniej Strzelecki Powiatu Piotrkowskiego.
W zawodach wzięło udział 5 szkół z powiatu piotrkowskiego czyli około 30 uczniów. Mimo niższej frekwencji niż w poprzednich latach, ci którzy wystartowali reprezentowali naprawdę wysoki poziom. Nasza szkoła zdobyła:

I miejsce w klasyfikacji drużynowej,
I miejsce w klasyfikacji dziewcząt (Patrycja Purgał - IIA)
                                       I miejsce w klasyfikacji chłopców (Bartek Zwoliński - IIIA).

Organizatorem konkursu był Prezes LOK Koła Piotrkowskiego.

Lista uczestników konkursu z naszej szkoły:
Bartek Zwoliński - III A
Brajan Jóźwiak - III A
Marcel Styczyński - II A
Patrycja Purgał - II A
Kinga Ciach - II A
Natalia Zimna - I A
Patryk Kaźmierski - I A
Grzegorz Filipek - I A
Adam Wnęk - opiekun

Gratulujemy!

Poniedziałek 29 kwietnia 2024