IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Generała Stefana Roweckiego - Grota

Uroczyste Ślubowanie uczniów klas I, i wyjątkowo ze względu na pandemię klas II, oraz finał Otrzęsin.
Po dokładnym podsumowaniu punktów, które zostały zdobyte podczas naszej tym razem trzydniowej zabawy, przyszedł czas na ogłoszenie wyników, co z przyjemnością uczynił Pan dyrektor.
Miło nam poinformować, że największą ilością punktów i zaangażowaniem mogą się pochwalić klasy:
IIC - pierwsze miejsce
IID - drugie miejsce
IIB - trzecia miejsce.
Każda z klas otrzymała fantastyczne nagrody (deskorolki, wycieczki dookoła świata oraz eleganckie zastawy stołowe) od organizatorów tegorocznych otrzęsin, klasy IIIBp. Nie obyło się oczywiście bez specjalnych nagród od dyrektora szkoły, w postaci kilku dni bez pytania do wykorzystania w dowolnym momencie. Dziękujemy za wspólna zabawę i mamy nadzieję, że zdążyliście się już lepiej poznać, a od dziś ciepło witamy was w społeczności IV LO.
14 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której zostały wręczone nagrody wyróżniającym się nauczycielom. Zostały również przyznane i wręczone nagrody Prezydenta Miasta. Po części oficjalnej zostaliśmy zaproszeni na wspaniały koncert w wykonaniu uczniów klas III.
31 sierpnia 1980 roku w Gdańsku podpisano porozumienia sierpniowe, które dały początek NSZZ "Solidarność". Uczniowie klasy mundurowej (IIAg) z naszego liceum uczcili rocznicę tego wydarzenia. 29 sierpnia wzięli udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny, która odbyła się w kościele oo. Jezuitów. Uczestniczyli również w uroczystości złożenia kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym bł. ks. Jerzego Popiełuszkę oraz pod pomnikiem św. Jana Pawła II.
Dnia 14 czerwca 2020 roku o godzinie 11:30 została odprawiona w kościele pw. Matki Bożej Śnieżnej msza święta w intencji patrona naszego liceum Gen. Stefana Roweckiego "Grota". Po nabożeństwie zostały złożone kwiaty pod tablicą pamiątkową przy ul. Juliusza Słowackiego 1 (domu,  w którym mieszkał).
Uroczystości z okazji 78. rocznicy powstania Armii Krajowej rozpoczęły się przed pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza oraz w miejscach upamiętniających gen. Stefana Roweckiego ps. "Grot".
Ta organizacja została utworzona 14 lutego 1942 roku na rozkaz generała Władysława Sikorskiego, Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych. Członkowie Związku Walki Zbrojnej, działającego na terenie okupowanej przez hitlerowskiego najeźdźcę Rzeczpospolitej, zostali włączeni w szeregi Armii Krajowej.
Dla mieszkańców naszego miasta ten dzień ma szczególne znaczenie, ponieważ pierwszym Komendantem Głównym AK był piotrkowianin - Stefan Rowecki ps. „Grot” - patron IV Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim mieszczącego się przy ulicy Broniewskiego 5. Tam kontynuowano uroczystości upamiętniające rocznicę powstania Armii Krajowej powszechnie uznawanej za najlepiej zorganizowane wojsko podziemne, prowadzące działania w okupowanej Europie.
Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego zabrali zgromadzonych gości w teatralną podróż śladami głównej bohaterki, która dzięki ogromnej woli życia i szczęśliwym zbiegom okoliczności przetrwała w nieprzyjaznym świecie i spełniła swoje marzenia. Jej historia uzmysławia, że szczęśliwe zakończenia się zdarzają nie tylko w amerykańskich filmach. Spektakl został zrealizowany na podstawie powieści Romy Ligockiej „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku” i nosi tytuł „Cuda się zdarzają”. Przed publicznością wystąpił zespół teatralny „Nie mogę…”
13 grudnia 2019 roku  podczas mszy świętej wspominaliśmy 38 rocznicę jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w powojennych losach Polski.
Stan wojenny w Polsce w latach 1981–1983 – stan nadzwyczajny wprowadzony 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, niezgodnie z Konstytucją PRL. Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go 22 lipca 1983 roku. W trakcie jego trwania internowano łącznie 10.131 działaczy związanych z „Solidarnością”, a życie straciło około 40 osób, w tym 9 górników z kopalni „Wujek” podczas pacyfikacji strajku.

2 zdjęcia: www.piotrkow.pl/nasze-miasto
Dnia 11 listopada 2019 roku delegacja szkoły oraz uczniowie klas wojskowych z IV Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w miejskich obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po mszy świętej w kościele oo. Bernardynów, złożono kwiaty przed pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza. Odczytany został także Apel Poległych, a żołnierze Kompanii Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego uczcili ich pamięć salwą honorową.
13-11-2019

Msza Święta

9 listopada 2019 roku uczniowie z klasy IAg wzięli udział w Mszy Świętej poświęconej zmarłym Nauczycielom i Wychowawcom. Uroczystość odbyła się w Parafii Rzymskokatolickiej Miłosierdzia Bożego, a poprowadził ją proboszcz - ks. Paweł Lipiński.
 19 października 2019 roku uczciliśmy 35 rocznicę śmierci legendarnego duszpasterza "Solidarności". Odbyła się uroczysta msza święta po której złożono kwiaty oraz zapalono znicze pod pomnikiem kapelana "Solidarności" przy którym wartę wystawili uczniowie z klas wojskowych IV LO.
Jerzy Aleksander Popiełuszko (ur. 14 września 1947 w Okopach, zm. 19 października 1984 we Włocławku) – polski duchowny rzymskokatolicki, tercjarz franciszkański, kapelan warszawskiej „Solidarności”, obrońca praw człowieka w PRL, zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, błogosławiony
i męczennik Kościoła katolickiego. Pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego.

Zdjęcia: Własne oraz UM Piotrków Tryb.
Dnia 11 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W trakcie uroczystości dyrektor Konrad Sikora nagrodził nauczycieli z naszego grona pedagogicznego,
a nagroda Prezydenta Miasta trafiła do rąk Pani Anny Zapart.
Uczniowie klas pierwszych przystąpili w tym wyjątkowym dniu do ślubowania. Przedstawiciele ośmiu klas pierwszych uroczyście ślubowali w imieniu swoim i swoich kolegów godnie reprezentować nasze liceum przez kolejne lata nauki.