17 edycja konkursu Rzeczpospolita niepodległa

RENIU 231
W dniu Narodowego Święta Niepodległości po raz 17 odbył się w kościele Jezuitów finał Konkursu Recytatorskiego Rzeczpospolita Niepodległa. Konkurs ten służy krzewieniu postaw patriotycznych wśród młodzieży, przypomnieniu narodowego dziedzictwa i zmagań pokoleń Polaków o wolność Ojczyzny oraz wielkich tradycji polskiej poezji. Jest adresowany do młodzieży piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych.
Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie biorą w nim udział. Trzy uczennice zostały wyróżnione w sposób szczególny: Olga Tarnowska z kl. 1a otrzymała dyplom za udział w zmaganiach finałowych, Patrycja Balasińska z kl. 1b uzyskała wyróżnienie od Pani Skrzyńskiej, a Joanna Terka z kl. 3a wyróżnienie wręczone przez Pana P. Masiarka, przewodniczącego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
Uroczysty finał Konkursu w formie koncertu, jak zwykle był ostatnim punktem programu obchodów Święta Niepodległości. Oprócz laureatów i zdobywców wyróżnień tegorocznej edycji wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim.