71146370_2529306940449344_1731545185260666880_n
Nauka w formie zabawy to z pewnością coś, co uczniowie lubią najbardziej. 26 września, kiedy obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych, był ku temu doskonałą okazją. Nauczyciele języków obcych zadbali o to, aby lekcje w tym dniu wyglądały nieco inaczej niż zwykle. Interaktywny quiz językowy z wykorzystaniem aplikacji KAHOOT, konkursy wiedzy o krajach europejskich, quizy z wykorzystaniem kodów QR, wspólne śpiewanie znanego utworu "Panie Janie" w różnych językach - to tylko niektóre z aktywności, jakie czekały na uczniów. Jedną z ciekawszych propozycji przygotowała pani Joanna Pająk. Tego dnia jej uczniowie przekraczający próg klasy, nie spodziewali się, że właśnie wkraczają do pokoju zagadek, w którym czeka na nich wyzwanie, a jedynym sposobem wydostania się z sali jest odnalezienie kluczyka do szkatułki, w której znajduje się klucz do pracowni. Zadaniem uczniów było rozwiązanie szeregu zagadek w języku angielskim, a każde zadanie prowadziło ich do kolejnej wskazówki ukrytej w klasie. Kreatywność, spostrzegawczość i umiejętności językowe pozwoliły uczestnikom gry wydostać się z pracowni. Brawo! Pozytywna atmosfera oraz elementy zabawy, rywalizacji i współpracy między uczniami sprzyjały dużemu zaangażowaniu młodzieży, a mierząc się z kolejnymi zadaniami uczniowie praktycznie zapominali, że się uczą. "Europejsko" było również podczas przerw, bo przez cały dzień ze szkolnego radiowęzła rozbrzmiewały muzyczne hity w różnych językach Starego Kontynentu i niejedna osoba z pewnością zanuciła tego dnia "Voyage voyage" czy "Felicita" ;) Uczmy się języków, bo warto!