30-05-2022

Wycieczka rowerowa

Kilkadziesiąt kilometrów po terenach Sulejowskiego Parku Krajobrazowego nie brzmi łatwo, ale wyzwanie podjęła kilkunastoosobowa grupa śmiałków z klasy IIIAp.
Udana wyprawa odbyła się dnia 26 maja  pod przewodnictwem doświadczonych cyklistów: A. Hejniak i Ł. Grzesika.
Wyróżnieni uczniowie klas mundurowych w miniony piątek odbyli eliminacje do Młodzieżowego Turnieju Strzeleckiego z karabinku kbks, który odbędzie się 30 maja 2022 roku.
Wyróżnieni  uczniowie klas II i III:
Kowalski Dawid, Kowalski Piotr, Dębowski Szymon, Marczyk Robert, Rudzki Kryspin, Ochroński Jakub, Ordon Tomasz, Frukacz Mateusz, Kotlicki Dawid, Purgał Krzysztof, Grabowski Łukasz, Franaszczyk Konrad, Dolecińska Aleksandra, Szwed Wiktoria, Krystek Martyna, Stępień Julia, Jagiełło Kacper, Nejman Julia, Robak Zuzanna, Sykus Michał, Włóka Marcelina, Miłak Patrycja.
Niestety nie wszystkim szczęście dopisało. Najlepszy wynik uzyskali:
Kowalski Dawid 146 pkt., Kowalski Piotr 141 pkt., oraz Włóka Marcelina 140 pkt.
Serdecznie gratulujemy i liczymy na sukces podczas turnieju.
W trakcie eliminacji uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bliska z innymi modelami broni, była też okazja do rozłożenia i złożenia broni na czas.
Gorące podziękowania kierujemy w stronę PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim oraz instruktorów.
24 maja 2022 roku o godzinie 15.30 Natalia Krawczyk - absolwentka naszego liceum - wystąpiła w monodramie pt. : "Zawsze tak?". Spektakl powstał na podstawie dramatu "Głodne dziecko" Elisabeth Very Rathenböck. W przedstawieniu wykorzystano muzykę zespołu Fismoll. Do tej pory Natalia pracowała w zespole. Monodram "Zawsze tak?" to jej pierwszy indywidualny, artystyczny projekt. Zaprezentowała go w Miejskim Ośrodku Kultury podczas II edycji wojewódzkiej Piotrkowskiego Festiwalu Teatralnego i zdobyła drugą nagrodę. Dziękujemy za występ w naszej szkole i życzymy kolejnych sukcesów.
Informujemy, że testy do klasy sportowej o profilu:
1. piłka nożna dziewcząt i chłopców odbędą się w dniu 08 czerwca na boisku Orlik przy IV LO w Piotrkowie Tryb.:
08:15 weryfikacja dokumentów
09:00 testy sprawnościowe

2. piłka siatkowa dziewcząt odbędą się:
19 maja o godz. 15:00 w ZSP nr 4 w Piotrkowie Tryb.
23 maja o godz. 18:00 w SP nr 2 w Sulejowie
02 czerwca o godz. 12:45 w IV LO w Piotrkowie Tryb.

3. piłka koszykowa chłopców odbędą się w dniu 08 czerwca w Sali gimnastycznej IV LO w Piotrkowie Tryb.
08:30 weryfikacja dokumentów
09:00 testy sprawnościowe

W dniu 7 kwietnia 2022 roku uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział
w obchodach 76. rocznicy mordu przez UB dwunastu żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego w Bąkowej Górze.
Więcej informacji pod linkiem:
 Dnia 28 kwietnia 2022 roku w naszym liceum odbyła się uroczystość wręczenia uczniom klasy mundurowej IIIAg certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia wojskowego. Dyrektor oraz opiekun klas mundurowych - Major Sławomir Miszczuk - wręczyli wspomniane certyfikaty oraz listy gratulacyjne uczniom, których postawa oraz osiągnięcia zasługiwały na wyróżnienie. Kolejnym punktem ceremonii były przemówienia Majora Sławomira Miszczuka oraz wychowawcy klasy 3Ag - Agnieszki Olczyk - skierowane do uczniów. Uroczystość uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klasy mundurowej 3Ap. Dyrektor, Nauczyciele oraz szkolna społeczność składają serdeczne gratulacje uczniom klasy 3Ag i życzą kolejnych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości:
Dnia 3 maja 2022 roku klasy mundurowe IV LO wzięły udział w obchodach 231. rocznicy uchwalenia przez Sejm Wielki, Konstytucji 3-go Maja. Po mszy świętej, złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która jest wmurowana w ścianę kościoła oo. Bernardynów.
30-04-2022

MATURA 2022

DRODZY MATURZYŚCI!

ŻYCZYMY WAM, ABY KAŻDY WASZ WYBÓR BYŁ TYM NAJLEPSZYM.

POWODZENIA!
Dnia 29 kwietnia 2022 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla maturzystów IV LO.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.
Dnia 28 kwietnia 2022 roku odbyła się uroczystość rozdania świadectw w klasie mundurowej IV LO.
Więcej informacji pod linkiem:

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr