12-03-2020

UCZNIU!

Przerwa w uczęszczaniu do Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
Nauczyciele w najbliższym czasie (już od 13 marca br.) będą się z Wami kontaktować
i ustalać formy oraz możliwości realizacji bieżącego materiału do samodzielnej pracy
w domu.
Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie.
Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą
i kichają.

9 marca 2020 roku zostały rozegrane Finały Mistrzostw Miasta w Koszykówce dziewcząt. Nasze dziewczęta wygrały wszystkie spotkania kolejno pokonując w meczu półfinałowym II LO 8:3 (Edyk Kinga 4 pkt, Stępień Wiktoria 2 pkt, Firmowska Wiktoria 2 pkt).
W meczu o 1 miejsce z ZSP2 15:14 (Firmowska Wiktoria 6 pkt, Murawska Maria 4 pkt, Simkowska Natalia 2 pkt, Stępień Wiktoria 2 pkt, Kieszkowska Weronika 1 pkt).

IV LO reprezentowały:
Stępień Wiktoria, Murawska Maria, Simkowska Natalia, Kieszkowska Weronika, Jaros Martyna, Adamczyk Marta, Firmowska Wiktoria, Miłak Patrycja, Edyk Kinga, Kuchta Julia.

Gratulujemy!!
Zaprzestanie organizacji wycieczek i wyjazdów oraz przyjmowania gości w charakterze grup zorganizowanych – takie wytyczne od Wojewody Łódzkiego otrzymały wszystkie placówki oświatowe z terenu naszego województwa.
Do Urzędu Miasta trafiło pismo Wojewody Łódzkiego, który wydał polecenie nieorganizowania wycieczek i wyjazdów uczniów i dzieci z placówek oświatowych oraz nieprzyjmowania w charakterze gości zorganizowanych grup z innych szkół i placówek. Polecenie dotyczy również nieorganizowania zbiorowych wyjść uczniów i dzieci do kin, teatrów, muzeów itp. oraz wydarzeń na terenie szkół i placówek takich jak akademie, apele czy koncerty.

Polecenie obowiązuje od 9 marca 2020 r. do odwołania.

Źródło

Tegoroczna odsłona wyborów Miss IV LO już za nami. Fajnych dziewczyn jest w naszej szkole wiele, ale dziś wystąpiły przed nami te najodważniejsze. Ponad dwadzieścia uroczych kandydatek zaprezentowało się w dwóch różnych stylizacjach. Czy wybór był prosty? Oceńcie sami.
Ostatecznie jednak najwięcej męskich serc podbiła Marta Adamczyk z klasy IBg, która została Miss IV LO 2020. Koronę waszej faworytce przekazała osobiście ubiegłoroczna zdobywczyni tego zaszczytnego tytułu - Agata Rakowska, która - choć nie jest już uczennicą naszej szkoły - z przyjemnością nas odwiedziła. Jeszcze raz dziękujemy. W dalszej kolejności głosy chłopców zadecydowały o przyznaniu tytułu I Vicemiss Zuzi Bagińskiej z klasy IIA, natomiast tytuł II Vicemiss trafił do Patrycji Chojnackiej z klasy IAg.
Gratulujemy nie tylko wyróżnionym dziewczętom, ale wszystkim uczestniczkom naszej zabawy, bo bawić się trzeba umieć i wy pokazałyście, że to potraficie. A na przyszłość wszyscy pamiętajcie: masz to, na co się odważysz.
6 marca 2020 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć w piotrkowskiej Bibliotece Pedagogicznej wystawę zatytułowaną „Polskie Państwo Podziemne”, której autorem jest Paweł Murawski. Wystawie towarzyszyły zajęcia przeprowadzone przez pan Andrzeja Popłońskiego – historyka i dyrektora BPP. Prowadzący zaprezentował młodzieży sylwetki Polaków, którzy walczyli z okupantami oraz przypomniał najważniejsze fakty naszej historii i historii powszechnej okresu II wojny światowej.
Do opracowania wystawy wykorzystano zdjęcia pochodzące z Archiwum IPN, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Studium Polski Podziemnej w Londynie, zbiorów Biblioteki Narodowej oraz zbiorów Ośrodka KARTA. Wystawa została wypożyczona z łódzkiego Oddziału IPN.
Nasze pierwszoklasistki  Aleksandra Gurdziołek, Natalia Tuchowska i Klara Rucińska
5 marca 2020 roku wzięły udział w Finale Regionalnego konkursu wiedzy historycznej „Żołnierze Wyklęci - Obudźcie Polskę!”. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Powiatowych w Opocznie, a jego głównym organizatorem był Poseł na Sejm RP Robert Telus. Była to już VII edycja konkursu. W tym etapie udział wzięło prawie 90 osób
z powiatów: opoczyńskiego, tomaszowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego, rawskiego oraz skierniewickiego. Uczniowie musieli zmierzyć się z 50 pytaniami testowymi dotyczącymi Żołnierzy Niezłomnych. Naszym uczennicom nie udało się przejść do finałowej rozgrywki, ale gratulujemy im osiągniętych wyników i wiedzy oraz liczymy na ich udział w następnej edycji.

2 marca 2020 roku zostały rozegrane Półfinały Mistrzostw Miasta w Koszykówce dziewcząt. Nasze uczennice wygrały wszystkie spotkania kolejno pokonując:

I LO 25:10 (Stępień Wiktoria 10 pkt, Murawska Maria 6 pkt, Simkowska Natalia 5 pkt, Sadowska Zuzanna 2 pkt, Adamczyk Marta 2 pkt),
ZSP1 26:4 (Miłak Patrycja 6 pkt, Stępień Wiktoria 4 pkt, Adamczyk Marta 4 pkt, Edyk Kinga 4 pkt, Firmowska Wiktoria 4 pkt, Simkowska Natalia 2 pkt, Sadowska Zuzanna
2 pkt),
ZSP4 29:12 (Edyk Kinga 9 pkt, Stępień Wiktoria 6 pkt, Adamczyk Marta 4 pkt, Kieszkowska Weronika 4 pkt, Murawska Maria 2 pkt, Sadowska Zuzanna 2 pkt, Firmowska Wiktoria 2 pkt).

IV LO reprezentowały:
Stępień Wiktoria, Ciach Kinga, Murawska Maria, Simkowska Natalia, Kieszkowska Weronika, Sadowska Zuzanna, Jaros Martyna, Adamczyk Marta, Porczyńska Oliwia, Firmowska Wiktoria, Miłak Patrycja, Edyk Kinga, Kuchta Julia.

Gratulujemy!!

Finały już za tydzień 9 marca 2020 roku.
03-03-2020

Oddaliśmy krew

Serdecznie dziękujemy 21 osobom, które zdecydowały się w tym roku podzielić najcenniejszym darem 💉 wiedząc, że każda kropla krwi jest na wagę złota.
Przypominamy, że można to zrobić w każdym punkcie krwiodawstwa, do czego gorąco zachęcamy lub za rok w naszym liceum.
20 MARCA 2020 ROKU W GODZINACH 8- 13 ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY
W IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM.

Niedziela 05 maja 2024

Pius, Teodor, Irena, Zdziebor, Penelopa, Waldemar, Sabrina