W magistracie trwają prace nad Programem Rewitalizacji dla Piotrkowa Trybunalskiego od 2007 do 2023.
Mieszkańcy miasta mogą się podzielić własnymi pomysłami odnośnie rewitalizacji.
Wiele zabytkowych kamienic i innych budynków udało się odnowić. Urzędnicy przygotowali ankietę dotyczącą tego programu.
Ankietę można wypełnić pod poniższym linkiem:
Dni otwarte Funduszy Europejskich rozpoczęły się w czwartek 12 maja w Rynku Trybunalskim. W tym dniu organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, m.in. stoiska wystawiennicze instytucji i firm realizujących projekty unijne, materiały promocyjne związane z funduszami europejskimi, a także gry i zabawy z nagrodami dla młodzieży szkolnej. Na Rynku stanęło miasteczko namiotowe, poświęcone pozyskiwaniu funduszy europejskich przez instytucje. Były również instytucje, które już skorzystały z funduszy. Informowano gdzie można uzyskać fundusze i na co można je przeznaczyć. Obecny był również Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct. Rozmawialiśmy przede wszystkim o funduszach europejskich, bo je widać. Każdy z nas dotknął je w jakiś sposób: w szkole, pracy, uczestnicząc w szkoleniach, czy choćby jeżdżąc po drogach, które zbudowaliśmy za pieniądze z funduszy. Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Piotrkowie, Urząd Miasta w Piotrkowie, Europe Direct, Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Piotrkowie.
14-05-2016

Laurka dla Laury

Laura jest podopieczną Fundacji "Mam Serce" KRS 0000362564. Pieniądze zbierają też wolontariusze z centrum Światowych Dni Młodzieży w Piotrkowie Trybunalskim, młodzież gimnazjalna i uczniowie IV LO.
Teraz przygotowujemy "Laurki dla Laury", czyli kartki z życzeniami z okazji Dnia Matki. Będziemy je sprzedawać na przykład w piotrkowskich szkołach.
A dochód będzie przeznaczony na operację małej Laury.
Z całej siły życzymy małej zdrowia i jak najmniej cierpień.
Wierzymy, że zbiórka się powiedzie.
Fundacja Mam serce, ul. Wita Stwosza 12, 02-661 Warszawa
Millennium Bank, Nr konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325
Tytuł przelewu: Laura Matuszewska

W IV Liceum Ogólnokształcącym odbędą się testy uzdolnień kierunkowych do klasy sportowej.
Testy odbędą się dnia 30 maja 2016 r. na boisku szkolnym IV LO przy ulicy Broniewskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Weryfikacja dokumentów dla chłopców od godziny 9.
Test uzdolnień kierunkowych dla chłopców odbędzie się o godzinie 9.40.
Weryfikacja dokumentów dla dziewcząt od godziny 11.
Test uzdolnień kierunkowych dla dziewcząt odbędzie się o godzinie 11.40.
Prosimy wszystkich uczestników o zabranie sprzętu sportowego(buty, koszulka, spodenki) oraz wymaganych dokumentów, niezbędnych do udziału w teście.

Wymagane dokumenty:

- zaświadczenie od lekarza o dobrym stanie zdrowia lub kserokopia badań lekarskich z klubu.
- zgoda na udział w testach rodzica(opiekun prawny)
- legitymacja szkolna

Szczegółowych informacji udzielą trenerzy, którzy będą przeprowadzać testy:
 -  dziewczętom informacji udziela pani Julita Ziółkowska - telefon - 601 48 37 94
 - chłopcom informacji udziela pan Tomasz Wychowałek - telefon - 535 34 12 86
Koniecznie obejrzyjcie film z warsztatów filmowych!
Nasza szkoła jako jedna z 10 w całej Polsce bierze udział w warsztatach filmowych.
Film jest krótki, ale dowiecie się tam wszystkiego.
Występują wasze koleżanki i wasi nauczyciele.

We wtorek, 3 maja świętowaliśmy 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która wówczas była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. W uroczystościach, które odbyły się z tej okazji w naszym mieście brała udział klasa paramilitarna IV LO, która tworzy II Pluton Jednostki Strzeleckiej 1031 Piotrków Trybunalski.
Dziś zaczyna się maturalny maraton.
Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia.
Warsztaty filmowe Firmy Canon
I się działo! W trakcie warsztatów filmowych przeprowadzonych przez pracowników firmy Canon można było nie tylko obejrzeć, ale także wypróbować najlepszy sprzęt fotograficzny. Andrzej Szypulski, filmowiec przekonywał młodych ludzi, że mogą tworzyć i pokazywać świat. Że trzeba odważyć się wziąć aparat fotograficzny, kamerę lub po prostu telefon komórkowy i utrwalać rzeczywistość, dostrzegać piękno świata i ludzi.Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jak uniknąć podstawowych błędów przy kręceniu filmów. A wszystko po to, by stworzyć jak najlepszy fotocast lub videocast!

Relację z warsztatów można obejrzeć w telewizji Piotrków. Poniżej link do filmu. Oglądajcie od 14 minuty:

Pożegnań nadszedł czas.
Dla uczniów klas maturalnych w miniony piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, podczas którego wręczono dyplomy i nagrody oraz dokonano uroczystego przekazania sztandaru uczniom z młodszej klasy.
To dzień który kończy pewien etap w życiu każdego młodego człowieka. Wchodząc w dorosłość będzie trzeba dokonywać ważnych wyborów. Za kilka dni matura, więc życzymy powodzenia i "połamania pióra" oraz dostania się na wymarzone kierunki studiów.
23-04-2016

Warsztaty filmowe

We wtorek, 26 kwietnia w IV Liceum Ogólnokształcącym odbędą się warsztaty filmowe pt. „To MY tworzymy świat”. Poprowadzą je przedstawiciele Firmy Canon. Warsztaty przygotowują do udziału w konkursie pod tym samym tytułem. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji i skierowany jest do młodych ludzi, którzy chcą uwolnić swoją kreatywność i wyrazić siebie za pomocą form multimedialnych. IV Liceum jest jedną z dwunastu szkół w Polsce, w których warsztaty się odbędą.

Regulamin konkursu dostępny jest pod linkiem:

Poniedziałek 20 maja 2024

Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa