Dzień Otwarty w IV Liceum Ogólnokształcącym im. gen. S. Roweckiego – Grota odbył się pod hasłem „Przywitaj z nami wiosnę”. Pierwsi goście zawitali tuż po godzinie ósmej. Prawdziwy szturm miał miejsce między godziną 9 a 11. Gimnazjaliści oprowadzani przez uczniów IV LO mogli zajrzeć we wszystkie zakamarki. Nauczyciele i licealiści przygotowali atrakcji co niemiara.
Dużą popularnością cieszył się klub filmowy, w który zamieniła się pracownia polonistyczna. W scenerii nawiązującej do starych sal kinowych można było, zajadając popcorn, wziąć udział w konkursach. Kandydaci do klasy ratowniczo-medycznej, i nie tylko, chętnie brali udział w warsztatach biologicznych. Można było sprawdzić swoją wiedzę o państwach anglo- i niemieckojęzycznych, w konkursach historycznych, logicznych czy poetyckich. Chętni próbowali szczęścia na „strzelnicy”, uczyli się udzielać pierwszej pomocy, a wreszcie obserwowali pokazy w wykonaniu klasy paramilitarnej oraz trening chłopaków z klasy sportowej. Gimnazjaliści mieli również niepowtarzalną okazję wypytać absolwentów o wszystkie tajemnice IV LO
Głodni i spragnieni mogli posilić się w pełnej smakołyków kawiarence. Na koniec wszyscy otrzymali wiosenne żonkile
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty do IV LO 21 marca 2016 r.
Jedyna taka oferta w mieście!!
Mark Twain’s scrapbooking yearbook

Już po raz drugi uczniowie IV LO biorą udział w międzynarodowym projekcie z języka angielskiego realizowanym na platformie eTwinningowej. W tym roku współpracujemy z uczniami szkół średnich z Hiszpanii (dwie szkoły), Turcji (dwie szkoły) oraz Serbii(jedna szkoła). Łącznie w projekcie bierze udział ponad stu uczniów. IV LO reprezentują dwie grupy uczennic: z klasy IIa i Ib.  Celem projektu jest kształcenie umiejętności językowych,  rozwijanie umiejętności artystycznych, rozwijanie umiejętności stosowania technologii komputerowej, poszerzanie wiadomości z zakresu literatury amerykańskiej, zawarcie nowych znajomości. Projekt będzie realizowany do końca maja 2016. W tym okresie każda szkoła prowadzi kronikę szkolną wykorzystując do tego jedną z technik scrapbookowych. Kronika musi składać się z obowiązkowych dziewięciu sekcji, które należy zilustrować za pomocą zdjęć oraz opisów w języku angielskim. W tym samym czasie wszystkie szkoły przygotowują wspólną cyfrową wersję kroniki wykorzystując do tego stronę www.padlet.com.  Wszyscy uczestnicy będą korzystać z narzędzi dostępnych na platformie eTwinningowej tj.: forum, Twinmail, tworzenie stron internetowych, dziennik projektu, nagrywanie filmów video.

Opiekę merytoryczną nad realizacją projektu sprawuje p. Joanna Pająk- nauczyciel języka angielskiego.

Panowie z naszego liceum pamiętali o święcie wszystkich Pań. Były występy muzyczne, życzenia, kwiaty oraz słodki poczęstunek.

Spełnienia wszystkich marzeń, zadowolenia z siebie, radości życiowej i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet życzymy Wam.... wspaniałe, niepowtarzalne Panie z IV LO!
07-03-2016

Rekolekcje w IV LO

4 marca 2016 r. zakończyliśmy 3 dniowe rekolekcje wielkopostne. To był czas na modlitwę i przygotowanie do spotkania młodzieży z Papieżem w Polsce. Ewangelią dzielili się członkowie Wspólnoty Św. Tymoteusza z Gubina.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowanym w niedzielne przedpołudnie w Piotrkowie. Każdy uczestnik miał do pokonania symboliczny dystans 1963 metrów, ponieważ 20 października 1963 roku został zabity ostatni żołnierz wyklęty Józef „Lalek” Franczak. To był prawdziwypatriotyczny piknik.
15-02-2016

Święto szkoły

Święto Szkoły 12.02.2016r. W naszej szkole wielki dzień. Rokrocznie 14 lutego obchodzimy Święto Szkoły. Data nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1942 ZWZ został przekształcony w Armię Krajową. Chcieliśmy oddać hołd wszystkim Polakom i żołnierzom walczącym o wolną i suwerenną Rzeczpospolitą. Szczególne podziękowania złożyliśmy tym, którzy działali na terenie naszego miasta i regionu. Oni nigdy nie przestali wierzyć w Niepodległą Polskę. Uczniowie, którzy w konkursie wiedzy o generale Stefanie Roweckim - Grocie i Armii Krajowej wykazali się największą wiedzą, otrzymali nagrody książkowe.
Działający w naszej szkole od kilku lat Teatr art-Grot pokazał spektakl słowno-muzyczny, w którym przypomniał zdarzenia z życia i działalności naszego patrona. Mogliśmy też na chwilę przenieść się do międzywojennej Warszawy i poznać cudowny smak wolności.
W celu podtrzymania tradycji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najlepiej przebraną klasę i ucznia. Młodzież wykazała się dużą pomysłowością i poczuciem humoru. Do wspólnej zabawy przyłączyli się również nauczyciele. Wszyscy doskonale się bawili. Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce klasa I c i I b,
II miejsce klasa III a,
III miejsce klasa I a i II a.
Zwycięzcą w konkursie indywidualnym została Olga Tarnawska z klasy I a.
07-02-2016

Tłusty czwartek

W Tłusty Czwartek Samorząd Uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów naszego liceum słodki, ostatkowy poczęstunek.

Czwartek 09 maja 2024

Karolina, Hiob, Grzegorz, Mikołaj, Beat