Mayan, Zadra, Hiperion, Speed Water, Dragon czy Formuła- rollercoastery, kolejki górskie, maszyny strachu - wszystkie te określenia dotyczą urządzeń, które wywołują w nas śmiech, przerażenie lub strach. W poniedziałek 21 czerwca, wyruszyliśmy do Energylandii, przekonać się, czy nam również spodoba się jazda na rollercoasterach. Nad dobrą zabawą czuwali: Anna Michałowska,Anetta Szewczyk oraz Marek Janczyk.
W czwartek 17 czerwca 2021 roku  uczniowie klas wojskowych naszej szkoły udali się
w podróż historyczną, aby zapoznać się z tradycjami wojskowymi i historią rejonu ziemi Tomaszowskiej i Opoczyńskiej.
No to popłynęli..
Kajakiem po Pilicy - po prostu trzeba to przeżyć.
Szlakiem 20 km od Spały do Mysiakowca przepłynęli sportowcy z kl. IC. Podziwialiśmy uroki przyrody Spalskiego Parku Krajobrazowego. Zobaczcie sami .
Nasze piłkarki w  dniu 10 czerwca 2021 roku rozegrały Finał Wojewódzki w piłce nożnej  dziewcząt w ramach Licealiady 2020/2021. Mawiają zdobyć Mistrzostwo to jedno, ale jeszcze trzeba je obronić , tak też nasze uczennice dokonały pokonując wszystkie drużyny. Wyniki poszczególnych spotkań:

IV LO Piotrków Tryb. – ZSP nr 3 Skierniewice 8-0 (Adamczyk Michalina x4, Marcinkowska Patrycja x4)
IV LO Piotrków Tryb. – ZSZ nr 1 Zduńska Wola 4-2 (Marcinkowska Patrycja x2, Drożdżal Klaudia, Sadowska Zuzanna)
IV LO Piotrków Tryb. – I LO Łęczyca 4-0 (Marcinkowska Patrycja, Nejman Julia, Królikowska Martyna)
GRATULUJEMY !!

Barwy IV LO reprezentowały:
Markiewicz Tamira, Szczepańska Oliwia, Nejman Julia, Sadowska Zuzanna, Chrząstek Dominika, Adamczyk Michalina, Błaszczyk Karolina, Drożdżal Klaudia, Królikowska Martyna, Woźniak Natalia, Marcinkowska Patrycja, Firmowska Wiktoria.
Trener: Ziółkowska Julita
Wygrywamy wtorkowe zmagania w Półfinale Wojewódzkim w piłce nożnej dziewcząt pokonując zespół z Pajęczna 6-0, a strzelały dla nas: Sadowska Zuzanna, Nejman Julia, Adamczyk Michalina, Chrząstek Dominika x2, Piejek Zuzanna.
Nasze piłkarki zapewniły sobie miejsce w Finale Wojewódzkim, który zostanie rozegrany 10 czerwca 2021 roku w Piotrkowie Trybunalskim na obiektach Stadionu Miejskiego przy ul. Żwirki 6.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Barwy IV LO reprezentowały:
Markiewicz Tamira, Szczepańska Oliwia, Nejman Julia, Sadowska Zuzanna, Chrząstek Dominika, Adamczyk Michalina, Błaszczyk Karolina, Drożdżal Klaudia, Kapuścińska Oliwia, Piejek Zuzanna, Królikowska Martyna, Walczak Marta.
Trener Ziółkowska Julita
W dniu dzisiejszym zawodnicy IV LO rozegrali półfinał wojewódzki w piłce nożnej
w Pajęcznie. Były to już drugie w tym roku szkolnym zawody organizowane przez SZS. W pierwszych, w finałach wojewódzkich zajęliśmy II miejsce i zostaliśmy wicemistrzem.
Tym razem nie udało nam się przebrnąć półfinału.

Nasz zespół został nieco odmłodzony w porównaniu z pierwszym turniejem. Wystąpili w nim tylko chłopcy z klas IICg i IICp.
Mimo rozegrania fajnych zawodów zabrakło trochę doświadczenia i można powiedzieć na własne życzenie zajęliśmy 2 miejsce.
W pierwszym meczu ulegliśmy ZSP Pajęczno 1-2 (bramka Sochacki), prowadząc do przerwy 1-0 i będąc zespołem dominującym. Niestety  kontry gospodarzy były zbyt mocne i zeszliśmy z boiska pokonani.
W drugim spotkaniu pewnie pokonaliśmy II LO Bełchatów 6-1 (bramki: Jagodziński, Marchewka, Nojek, Kiełbasa, Szczepaniak, Sochacki). W ostatnim meczu ZSP Pajęczno pokonało II LO Bełchatów 3-2.

Skład: D. Markiewicz, J. Kowalczyk, P. Lassota, W. Jagodziński, M. Nojek, P. Sochacki, J. Bedka, D. Kiełbasa, J. Szczepaniak, B. Marchewka
Trener: Tomasz Wychowałek
Uczniowie klas 2Cp, 1C oraz 1A postanowili zorganizowali zbiórkę pieniędzy i z zebranych środków zakupili zabawki oraz słodycze dla piotrkowskiego Domu Dziecka. Radości najmłodszych nie było końca.
Serdecznie gratulujemy altruistycznej postawy uczniom IV LO!
Dwóch uczniów IV LO zostało laureatami w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka angielskiego Olimpus w sesji zimowej.
Konkurs odbył się 10 lutego, a oto jego wyniki:
1. Albert Egierski - 9 miejsce w kraju,
2. Filip Konopka - 10 miejsce w kraju.
Troje uczniów otrzymało dyplomy uznania.
Serdecznie gratulujemy.
15 maja 2021 roku uczniowie naszego liceum: Wiktoria Szefer z klasy IIAg, Katarzyna Pełka z klasy IIBg, Kamil Andrzejewski z klasy IIBg oraz tegoroczna absolwentka – Zuzanna Bagińska- wzięli udział w etapie rejonowym 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Miło nam Państwa poinformować o tym, że Kamil Andrzejewski otrzymał nominację do etapu wojewódzkiego i będzie reprezentował naszą szkołę oraz miasto podczas występu w Łodzi.
PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z WYTYCZNYMI MEiN, MZ i GIS. SZCZEGÓŁY W DOSTĘPNYM LINKU

Sobota 18 maja 2024

Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot