Od wielu lat społeczność IV LO włączała się w przedświąteczną akcję pomocy na rzecz piotrkowskiego schroniska dla zwierząt. Niestety, w tym roku mocno ograniczony kontakt uniemożliwił zorganizowanie zbiórki karmy w szkole. Niemniej jednak, kilkadziesiąt puszek z żywnością dla psów i kotów trafiło wczoraj do schroniska dzięki spontanicznej akcji klasy IIIC
Zachęcamy wszystkich do pomagania zwierzętom nie tylko od święta.
“Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba,
A symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i nieba.
Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi jak przed wiekami.
Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.
                                      Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba.”

Cyprian Kamil Norwid, Opłatek

INFORMACJA DLA MATURZYSTÓW!

PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z NOWYMI WYMAGANIAMI NA EGZAMINACH MATURALNYCH W 2021 ROKU.

SZCZEGÓŁY W ZAŁĄCZNIKACH.
Wiktoria Guść uczennica klasy IICg naszego liceum oraz zawodniczka UKS Delfin
w Piotrkowie Tryb. podczas zimowych mistrzostw Polski juniorów 16 lat rozgrywanych w ten weekend w Gliwicach została pięciokrotną mistrzynią Polski w pływaniu.

Wiktoria tym razem postawiła na wszystkie konkurencje kraulowe.
Złote medale wypływała na dystansach 50, 100, 200, 400 i 800 metrów stylem dowolnym zostając najlepsza zawodniczką mistrzostw za najwyżej punktowany wynik.

Warto zauważyć, że Wiktoria na rocznikowych mistrzostwach Polski jeszcze nigdy nie przegrała,
a w swojej kolekcji ma już 25 złotych medali krajowego czempionatu.

GRATULUJEMY!!!

Zainteresowanie konkursami w naszym liceum jest zawsze bardzo duże. Tak też było tym razem.
Poziom nadesłanych prac był wysoki i wyrównany, jednak najciekawsze ujęcie biografii w prezentacji o naszym patronie Gen. Stefanie Roweckim "Grot", zaprezentowała i tym samym wygrała, Diana Kopeć z klasy IB.
Serdecznie gratulujemy!
Dziś, punktualnie o 11.11 w naszej szkole odbyło się wspólne śpiewanie/słuchanie Mazurka Dąbrowskiego, w ramach akcji "Szkoła do hymnu 2020". Jest to kontynuacja akcji, z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę.
Ze względu na pandemię i zdalne nauczanie akcja miała nietypowy wymiar. Uczniowie naszego liceum w e-klasach oznaczyli swoje profile flagą 🇵🇱
Międzynarodowy projekt z języka angielskiego „Bridges that connect” uzyskał kolejne odznaczenie- Europejską Odznakę Jakości (European Quality Label). Projekt, realizowany na platformie eTwinningowej we współpracy z uczniami dwóch szkół średnich z Hiszpanii, został uznany za oryginalne i nowatorskie działanie w dziedzinie europejskiej współpracy szkół przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno- komunikacyjnych.
Bardzo cieszy nas to wyróżnienie, ale wcale nie spoczywamy na laurach, bo w październiku uczniowie klasy językowo-informatycznej przystąpili do kolejnego międzynarodowego projektu eTwinning „European postcards rally- my country, my city, my neighbourhood”. Tym razem współpracujemy ze szkołami z Hiszpanii, Turcji, Portugalii, Rumunii, Francji, Austrii, Włoch oraz Chorwacji. Głównym celem projektu, oprócz rozwijania kompetencji językowych oraz informatycznych, jest promowanie własnego kraju i miasta.
Opiekę merytoryczną nad projektami sprawuje p. J. Pająk- nauczycielka języka angielskiego.
Kolejny raz bierzemy udział w akcji MEN „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłym roku zachęcamy uczniów do upamiętnienia ważnych rocznic i wydarzeń historycznych. Chcemy także zwrócić większą uwagę na historię małych ojczyzn oraz pamięć
o lokalnych bohaterach. Tegoroczne akcje, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, będą koncentrowały się na działaniach multimedialnych.
Ogłaszamy zatem KONKURS na opracowanie prezentacji multimedialnej lub „filmu”
o naszym patronie, piotrkowianinie oraz dowódcy AK, Generale Stefanie Roweckim „Grocie”.
Na zgłoszenia czekamy do 5 listopada br. Prace należy przesłać do pedagoga na adres email: pedagog.piotrkow@vp.pl (najlepiej przez darmową aplikację „we transfer”).
Nagrody czekają !
W poprzednich latach, aktywniej braliśmy udział w tej akcji, porządkując mogiły „Pamiętając o tych zapomnianych” oraz włączając się do „Kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków piotrkowskich nekropolii”.

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z ZASADAMI PRACY ZDALNEJ, OBOWIĄZUJĄCYMI
W IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM.

SZCZEGÓŁY ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAŁĄCZNIKU.
Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Dyrektor
IV Liceum Ogólnokształcącego z dniem 16.10.2020 r. zarządza, co następuje:

1. Zawiesza się od dnia 19. 10.2020 r. na czas nieoznaczony prowadzenie zajęć stacjonarnych w IV Liceum Ogólnokształcącym ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną powodującą zagrożenie zdrowia uczniów.

2. W okresie czasowego zawieszenia działalności, lekcje są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w przepisach w/w rozporządzenia MEN.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Niedziela 05 maja 2024

Pius, Teodor, Irena, Zdziebor, Penelopa, Waldemar, Sabrina