Dziś 14 października, więc w aurze świątecznej
Złóżmy sobie wszyscy razem życzenia serdeczne.
Niech choroba i znużenie z daleka nas mija,
A cyfrowa technologia, gdy jej trzeba, sprzyja.
I by wreszcie poskromiono covid raz na zawsze,
A maseczki rekwizytem niech będą w teatrze!

26. września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego przeprowadzono ciekawe lekcje kulturowe oraz wiele zabawnych quizów i zabaw językowych.
Zapraszamy na video relację z obchodów tego święta w naszej szkole.
Nowy tydzień rozpoczynamy od oficjalnego ogłoszenia zwycięzców wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Miło nam poinformować, że najwięcej głosów poparcia
i Wasze zaufanie zdobyli: Maja Kaźmierczak z klasy IC, która będzie pełnić funkcję przewodniczącej SU, oraz Krzysztof Dąbrowski z klasy IICg- od teraz zastępca Mai.
Serdecznie gratulujemy obojgu i życzymy owocnej współpracy.
08-10-2020

WAŻNY KOMUNIKAT!!!

Decyzją Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego dzień 09.10.2020 (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (wykorzystanie dnia do dyspozycji dyrektora szkoły).
6 października 2020 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt w ramach Licealiady w roku szkolnym 2020/2021. Z naszej szkoły wzięło udział piętnaście dziewcząt:

1. Kaźmierczak Maja 100 m, sztafeta
2. Meszczyk Anna 100 m, sztafeta
3. Kapuścińska Oliwia 200 m
4. Krystek Martyna 200 m
5. Lewandowska Agnieszka 400 m, sztafeta
6. Błaszczyk Karolina 400 m
7. Miłak Patrycja 800 m
8. Chrząstek Dominika 800 m
9. Nejman Julia 1500 m
10. Iznerowicz Weronika skok w dal, sztafeta
11. Firmowska Wiktoria skok w dal
12. Kucha Julia skok w dal
13. Adamczyk Zuzanna kula
14. Gala Zuzanna kula
15. Kałucka Marta kula

Drużynowo nasze dziewczęta zajęły III miejsce w klasyfikacji końcowej.
Indywidulanie:

- Kaźmierczak Maja wywalczyła drugie miejsce w biegu na 100 metrów
- Kapuścińska Oliwia wywalczyła trzecie miejsce w biegu na 200 metrów
- Lewandowska Agnieszka wywalczyła trzecie miejsce w biegu na 400 metrów
- Miłak Patrycja wywalczyła trzecie miejsce w biegu na 800 metrów
- Nejman Julia wywalczyła pierwsze miejsce w biegu na 1500 metrów
- Iznerowicz Weronika wywalczyła pierwsze miejsce w skoku w dal
- Firmowska Wiktoria wywalczyła trzecie miejsce w skoku w dal

Uczniowie IV LO ponownie okazali się najlepsi 🏆 🏆 w rozegranych
1 października 2020 roku Mistrzostwach Miasta, tym razem w sztafetowych biegach przełajowych. Wygraliśmy zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców i obroniliśmy tytuły wywalczone przed rokiem.

Skład dziewcząt: Patrycja Miłak, Dominika Chrząstek, Natalia Woźniak, Martyna Krystek, Oliwia Szczepańska, Agnieszka Lewandowska, Weronika Iznerowicz, Maja Kaźmierczak.
Rezerwowe: Zuzanna Adamczyk, Oliwia Kapuścińska, Karolina Błaszczyk.
Opiekun: Julita Ziółkowska.

Skład chłopców: Kowalczyk Jarosław, Krzynówek Dawid, Kukulski Patryk, Kazimierski Patryk, Kowalski Piotr, Lipiński Szymon, Gaj Jakub, Malarz Wiktor.
Rezerwowi: Grzejdziak Kacper, Marchlewicz Kacper, Grzesik Patryk.
Opiekun: Bożena Sobczyk

Serdecznie gratulujemy!
 Dnia 29 września 2020 roku sześć osób z naszej szkoły reprezentowało nasz powiat na szczeblu wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych Licealiada 2020/2021.
Niestety nie udało się uzyskać awansu ale można było nabyć praktyki do dalszego rozwoju.
Reprezentanci IV LO: Miłak Patrycja, Iznerowicz Weronika, Kaźmierczak Maja, Krzynówek Dawid, Kukulski Patryk, Gaj Jakub.
W tym roku Dzień Chłopaka w IV LO obchodziliśmy nie aż tak hucznie jak w latach poprzednich, lecz jak zawsze w sympatycznej atmosferze. Między innymi mieliśmy przyjemność ogłosić zwycięzców konkursu na najsympatyczniejszego chłopaka w naszej szkole - tym absolutnie NAJ został Kacper Smejda z klasy IA 👏 Niestety, Kacper był dziś nieobecny, ale nagroda w postaci jednego, dowolnego dnia bez pytania należy już do niego. Tylko kilka głosów mniej zdobyli Patryk Grzesik z klasy IC 🥈 oraz Daniel Zielonka z klasy IIIA 🥉
My gratulujemy jednak wszystkim chłopcom, nie tylko tym wyróżnionym, bo akurat na brak sympatycznych, młodych ludzi IV LO nie może narzekać. Chyba wszyscy bez wyjątku dają się lubić.
O charakterze dzisiejszego święta przypominały nam też tradycyjne męskie dodatki, krawaty i muchy, które dziś nosiła niemal cała szkoła.
29 września (wtorek) rozpocznie się Łódzki Salon Maturzystów Perspektywy 2020 - tym razem organizujemy go w bezpiecznej formule online. Na Salonie tradycyjnie matura "spotyka się" ze studiami. Przygotowaliśmy wykłady ekspertów na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych oraz prezentacje uczelni na temat kierunków kształcenia i zasad przyjęć na studia w 2021 roku. Będą także warsztaty, konsultacje i spotkania w wirtualnych stoiskach szkół wyższych.
Szczegółowe informacje o programie Salonu znajdują się na stronie http://www.salonmaturzystow.pl
REJESTRACJA uczniów na Salon jest ogólnodostępna i BEZPŁATNA.
Za nami kolejne w tym roku szkolnym zawody sportowe. Uczniowie IV LO spisali się w nich jak zwykle bardzo dobrze. W Mistrzostwach Piotrkowa w indywidualnych biegach przełajowych wśród dziewcząt najlepsza z naszych reprezentantek Maja Kaźmierczak była druga, Patrycja Miłak czwarta, Weronika Iznerowicz piąta, Oliwia Szczepańska szósta. Startowały również Natalia Woźniak, Anna Meszczyk oraz Martyna Krystek.
Wśród chłopców trzeci był Dawid Krzynówek, czwarty Jakub Gaj, szósty Patryk Kukulski. Startowali również: Jarosław Kowalczyk, Szymon Lipiński, Piotr Kowalski.
Dzięki osiągniętym wynikom Maja, Patrycja, Weronika, Dawid, Jakub zakwalifikowali się do finałów wojewódzkich. Gratulujemy!

Niedziela 05 maja 2024

Pius, Teodor, Irena, Zdziebor, Penelopa, Waldemar, Sabrina