IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Generała Stefana Roweckiego - Grota

W rozegranych dziś finałach wojewódzkich w piłce nożnej chłopców, zawodnicy naszego liceum zajęli II miejsce i zostali wicemistrzem województwa. Finały rozegrano w Łodzi w obiektach CHKS.
W turnieju finałowym wzięło udział 6 drużyn: XLVII LO Łódź I i XLVII LO Łódź II, ZSP Opoczno, ZSP1 Radomsko, ZSK Sieradz i IV LO Piotrków
W dniu dzisiejszym zawodnicy IV LO rozegrali w Zelowie półfinał województwa w piłce nożnej. W turnieju zagraliśmy z ZSP Zelów i ZSP 1Radomsko.
Odnieśliśmy dwa zwycięstwa i wygraliśmy półfinał. W czwartek w Łodzi na stadionie CHKS rozegramy finały wojewódzkie.

IV LO-ZSP Zelów 5-3 (bramki Mateusz Nojek-3, Wiktor Malarz, Patryk Sochacki)
IV LO-ZSP 1 Radomsko3-1 (Bramki Patryk Sochacki, Mateusz Nojek, Szymon Lipiński)

Skład:
Jarosław Kowalczyk, Szymon Lipiński, Wiktor Jagodziński, Przemysław Lassota, Wiktor Malarz, Patryk Sochacki, Mateusz Nojek, Jakub Śniady, Jakub Pielużek, Jakub Bedka.

Trener: Tomasz Wychowałek
Kierownik: Julita Ziółkowska
Z bukietem kwiatów pragniemy dziś przyjść, by złożyć Wam życzenia.
Pomyślność niech nie opuszcza Was i spełnią się wszystkie Wasze marzenia!
Pięknego Dnia Kobiet!
Drodzy maturzyści, informacja dla Was.
Rekrutacja na studia na rok akad. 2021/2022 jest niewiadomą zarówno dla uczelni, jak i maturzystów, którym nie jest łatwo przygotować się do egzaminów i trudno też podjąć bazującą na faktach decyzję – co, dlaczego i gdzie warto studiować?
Dlatego zapraszamy do udziału w XXXV Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2021, który w tym roku odbędzie się wyłącznie online, w trzy kolejne weekendy marca – co ułatwi maturzystom zapoznanie się z ofertą szkół wyższych.
Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych będący hołdem dla bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy walczyli przeciwko sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.
1 marca nawiązuje do wydarzeń z 1951 roku, kiedy w więzieniu mokotowskim w Warszawie wykonano karę śmierci na członkach IV. Zarządu Głównego Zrzeszenia “Wolność i Niezawisłość” – Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce. Byli oni trzonem koordynującym działalność niepodległościową w Polsce.
Według szacunków historyków w działania powojennego podziemia zaangażowanych było nawet 180 tysięcy osób, a ponad 20 tysięcy walczyło z bronią w ręku. Żołnierze Wyklęci ginęli w starciach z oddziałami NKWD i Urzędu Bezpieczeństwa. Byli torturowani i mordowani w ubeckich katowniach. Grzebano ich w bezimiennych mogiłach bo mieli być na zawsze wyparci z pamięci.
Ostatni żołnierz wyklęty – Józef Franczak ps. “Lalek” zginął w walce 21 października 1963 roku w Majdanie Kozic Górnych.
Cześć ich pamięci !
Podsumowując Tydzień Walki z Depresją (22-28 lutego), zamieszczamy kilka ważnych informacji.
14 lutego to nie tylko Walentynki. Warto pamiętać, że tego dnia w 1942 roku powstała Armia Krajowa, która była największą armią podziemną w Europie. W momencie maksymalnej zdolności bojowej liczyła prawie 400 tysięcy żołnierzy.
Pierwszym komendantem głównym AK był gen. Stefan Rowecki ps. „Grot” (do czerwca 1943 r.), następnie gen. Tadeusz Komorowski ps. „Bór” (do momentu upadku Powstania Warszawskiego, 2 października 1944 r.), a ostatnim gen. Leopold Okulicki ps. „Niedźwiadek”, który 19 stycznia 1945 r. rozwiązał AK.
Nadrzędnym celem strategicznym Armii Krajowej było przygotowanie podziemnych sił zbrojnych do ogólnonarodowego powstania skierowanego przeciwko Niemcom. Równolegle prowadzone były akcje sabotażowe, dywersyjne, wywiadowcze i propagandowe.
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !
Wszystkim sympatykom naszej szkoły życzymy, aby był to dzień pełen miłych słów, serdecznych gestów i ciepłych uczuć, które pozostaną z Wami przez cały rok.
Internet to niezastąpione narzędzie, otwierające przed nami wiele możliwości,
z których wszyscy chętnie korzystamy na co dzień. Sieć stała się nieodłączną częścią naszego życia, zarówno zawodowego, jak i prywatnego. Nie jest jednak narzędziem doskonałym i, niestety, daje również pole do wielu nadużyć. Pojęcia takie jak hejt, phishing (wyłudzanie danych), cyberstalking, patostreaming, fake news, outing (upublicznianie tajemnic innych) są większości z nas znane. Czy sami padliśmy ofiarą internetowych przestępstw? Niekoniecznie. Czy każdy z nas jest na nie narażony? Jak najbardziej. Im więcej w nas świadomości czyhających w sieci zagrożeń i wyczulenia na przejawy łamania prawa, tym większe prawdopodobieństwo, że uda się nam przed nimi siebie samych
i innych uchronić. Korzystajmy z internetu odpowiedzialnie, rozważnie, nie ufając wszystkim
i wszystkiemu, co widzimy i bądźmy gotowi zareagować, gdy komuś dzieje się krzywda – ta wyrządzona przez internet dotyka tak samo mocno.
Bezpiecznego „surfowania”!
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie po raz kolejny była organizatorem konkursu literackiego. XXI edycja przebiegała pod hasłem „Samotność niejedno ma imię”. Mimo pandemii uczennice z naszej szkoły brały udział w konkursie w kategorii wiekowej 16-20 lat. Ewa Koźlik z klasy 2Bg zajęła 3. miejsce, a Karolina Rogala z klasy 3B wyróżnienie. Opiekę merytoryczną sprawowała nauczycielka języka polskiego Bożena Kwiatkowska
Uczennice otrzymały nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Starostwo Powiatu Piotrkowskiego, Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Piotrkowie Trybunalskim. Serdecznie gratulujemy!

Kontakt

ul. Broniewskiego 5
97-300 Piotrków Trybunalski
tel./fax 44 6486550
e-mail: liceum4@liceum4.piotrkow.pl

Niedziela 05 maja 2024

Pius, Teodor, Irena, Zdziebor, Penelopa, Waldemar, Sabrina

Na skróty