10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Zwierząt. Pamiętajmy, że zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
Jeszcze przez kilka najbliższych dni w naszej szkole trwa zbiórka karmy i innych przydatnych rzeczy (koce, ręczniki, smycze) dla piotrkowskiego schroniska dla zwierząt. Zachęcamy wszystkich do aktywnego włączenia się w naszą akcję. Wystarczy, że każdy z nas przyniesie choćby jedną, nawet małą rzecz, a będziemy mogli pomóc porzuconym zwierzakom w trudnym okresie zimy.
Nie bądźmy obojętni na krzywdę i potrzeby naszych braci mniejszych.
NASZA UCZENNICA WIKTORIA GUŚĆ MISTRZYNIĄ I WICEMISTRZYNIĄ POLSKI SENIORÓW PODCZAS ZIMOWYCH MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW, MŁODZIEŻOWCÓW I JUNIORÓW 17/18 LAT W BYDGOSZCZY!!!
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
07-12-2021

Nauczanie zdalne

Drodzy uczniowie i rodzice. Informujemy, że  od 20 grudnia 2021 roku do 9 stycznia 2022 roku  przechodzimy na zdalne nauczanie.
06-12-2021

Mikołajki w IV LO

Mikołajki zwykle kojarzą się nam z chwilą radości i dzieleniem się szczęściem z innymi. Wszystkim z nas, młodszym i starszym, przyda się uśmiech i oderwanie się od codziennych problemów choć na chwilę. Mamy nadzieję, że wczorajsza krótka wizyta naszego zaprzyjaźnionego Mikołaja wprowadziła Was odrobinę w niecodzienny, świąteczno-zimowy nastrój Ciepła, magii i życzliwości niech nie zabraknie nikomu
z nas.
P.S. Mikołaj przesyła szczególnie ciepłe pozdrowienia wszystkim tym, którzy aktualnie grzecznie siedzą
w domach i pilnie się uczą. Z pewnością wkrótce dotrze i do Was.
1 grudnia 2021 r. odbył się finał VI edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy na temat HIV/AIDS i STD pod nazwą „Włączmy się do wspólnego działania – Razem przeciw AIDS”.
Adresatami turnieju byli uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich
z województwa łódzkiego.
Do finału konkursu zakwalifikowało się 50 uczniów z 25 placówek oświatowych, między innymi dwie uczennice z naszego liceum, które zdobyły 5. i 6. miejsce w kategorii szkół średnich:
Joanna Kuska IIIAg oraz Natalia Nowak IIIDp.
Uczniowie, którzy dostali się do finału otrzymali nagrody ufundowane przez PCK w Łodzi oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
Laureatom konkursu gratulujemy.
Wolontariat to piękna aktywność, szczególnie w obecnych, niełatwych, czasach. Wiemy, że i wśród Was są osoby chętne do angażowania się w przeróżne akcje charytatywne, co jest niezwykle budujące. Pamiętajmy, że nasze działania nie zawsze muszą być spektakularne i na ogromną skalę. Tym, co powinno je łączyć jest otwarte serce i druga istota, której los nie jest nam obojętny.
Przypominamy, że aktualnie nasza szkoła włącza się w akcje „Wigilia dla zwierząt” oraz „Góra Grosza”. Cały czas także zbieramy plastikowe nakrętki. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w tych i kolejnych przedsięwzięciach charytatywnych. Liczy się każdy, nawet drobny gest.
Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Finale Wojewódzkim LICEALIADY w piłce ręcznej chłopów, który odbył się 25 listopada w Łodzi.
Nasi zawodnicy w pierwszym meczu grupowym pokonali drużynę ZSZ nr 2 z Pabianic 13-10, następnie ulegli w przedwczesnym finale faworytom z MSMS w Łodzi 13-16.
W meczu o 3 miejsce wysoko wygraliśmy z drużyną Technikum nr1 w Tomaszowie Mazowieckim 26-11. Zajęliśmy tym samym III miejsce w województwie, a w finale drużyna z Łodzi wysoko pokonała Wieluń.
Skład naszej reprezentacji:
Jan Fijałkowski, Jakub Dróżdż, Jakub Krzyżak, Piotr Koch, Filip Kosiński, Kacper Grzejdziak, Mikołaj Nowak, Tymoteusz Galuś, Patryk Grzesik, Maciej Niedźwiecki, Tomasz Ordon, Kacper Marchlewicz, Bartlomiej Ortel.
Trener drużyny: MARIUSZ ŚPIEWAK
Co nas czeka w przyszłości? Co dobrego przyniesie nam los? Im bliżej nowego roku, tym częściej niektórzy z nas zadają sobie te pytania. Magiczny andrzejkowy czas sprzyja odkrywaniu tajemnic przyszłości. I my ulegliśmy pokusie poznania przeznaczenia i bawiliśmy się dziś podczas przerw w naszym „salonie wróżb”, sprawdzając co komu jest pisane.
Przed nami jeszcze andrzejkowy wieczór i noc. Jeśli macie niedosyt wróżb, wykorzystajcie ten czas. Kto wie, może imię wyjęte jutro rano spod poduszki okaże się wymarzonym strzałem w dziesiątkę?
SZKOLNY KONKURS pt. ,,Tadeusz Różewicz – smakowanie słowa” został rozstrzygnięty.
23 listopada uczniowie klas I – III wzięli udział w szkolnym konkursie, który polegał na pięknym przeczytaniu dwóch tekstów Tadeusza Różewicza: poetyckich, prozatorskich lub dramatycznych.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Anna Kurpios
II miejsce - Kamil Andrzejewski
III miejsce – (ex æquo) Diana Kopeć i Zuzanna Purzycka
24 listopada 2021 r. odbył się finałowy etap drugiej edycji konkursu pięknego czytania „Książka Mówi”. Ze względu na sytuację epidemiczną konkurs miał formę bezpośredniego kontaktu na odległość z wykorzystaniem zdalnej platformy. Naszą szkołę reprezentował Kamil Andrzejewski.
Życzymy powodzenia.

Niedziela 05 maja 2024