Nasze liceum po raz kolejny bierze udział w akcji "Góra Grosza".
Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Zbiórka odbywa się indywidualnie oraz całymi klasami szkolnymi i trwa do 22 grudnia. Zebrane monety przynosimy do pedagoga - B. Cłapy.
Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w uroczystości 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w półfinale wojewódzkim piłki ręcznej chłopców rozgrywanych w ramach Licealiady.
Z powodu koronawirusa odbył się tylko mecz finałowy z drużyną z bełchatowskiego Mickiewicza.
Nasi chłopcy wygrali 36-9 prezentując bardzo wysokie umiejętności.
Czekamy na finał wojewódzki !!!!
Skład reprezentacji:
Jakub Dróżdż, Jakub Krzyżak, Jan Fijałkowski, Tymoteusz Galuś, Patryk Grzesik, Mikołaj Nowak, Mikołaj Kołodziejski, Maciej Niedźwiecki, Piotr Koch, Filip Kosiński.
Trener zespołu: Mariusz Śpiewak.
10-11-2021

Szkoła do hymnu!

Po raz kolejny bierzemy udział w akcji „Szkoła do hymnu” przed Narodowym Świętem Niepodległości. Dziś o godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.
Uczniowie klasy 3 Ap zaprezentowali musztrę paradną.
09-11-2021

Pomoc dla Natalii

Społeczność IV LO zwraca się z gorącą prośbą o pomoc dla Natalii Krystek, która
10 września tego roku straciła nogę z powodu wykrytego u niej kostniakomięsaka (nowotwór złośliwy).
Natalia jest absolwentką Gimnazjum nr 2, które mieściło się budynku naszej szkoły,
a znaczna część jej nauczycieli pracuje obecnie w IV LO.
Natalko, jesteśmy z Tobą.
22 października 2021 roku w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbył się rejonowy etap drugiej edycji konkursu pięknego czytania „Książka mówi” dla szkół ponadpodstawowych. Uczniowie przedstawili utwory Cypriana Kamila Norwida, którego Sejm uhonorował jako wybitnego poetę, dramatopisarza, prozaika i myśliciela, a także artystę sztuk pięknych.
Do etapu rejonowego konkursu zgłosiło się 22 uczniów ze szkół ponadpodstawowych
z powiatów piotrkowskiego, opoczyńskiego, radomszczańskiego, bełchatowskiego i tomaszowskiego.
Miło nam poinformować, że nasz uczeń – Kamil Andrzejewski, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie klas mundurowych IV LO wzięli udział w obchodach święta zmarłych na cmentarzu parafialnym w Dąbrowie nad Czarną.
Kadeci klasy 3Ap pełnili wartę honorową przy zbiorowej mogile poległych bohaterów, którzy walczyli z okupantem niemieckim.
Uczniowie klasy 3Ap oraz 2A kwestowali również na rzecz ratowania zabytków cmentarza parafialnego.
30-10-2021

Halloween 2021

Dzisiejszy piątek, piąteczek, piątunio w IV LO był wyjątkowo koszmarny. Niemal
w każdym zakamarku szkoły czaiły się mniej lub bardziej mroczne postacie. Część
z nich postanowiła wyjść z ukrycia i wziąć udział w konkursie na najlepsze przebranie halloweenowe, a trzeba przyznać, że fantazji i zaangażowania Wam nie brakuje.
O ostatecznej ocenie decydowało specjalne jury, składające się z reprezentantów uczniów i nauczycieli. Najbardziej jurorów przekonały prezentacje „zamachowczyni” Mai Bąbol (I miejsce i nagroda w postaci dwóch wejściówek do kina na wybrany seans, ważne przez pół roku) oraz „człowieka w masce”, Michała (II miejsce i jedna wejściówka do kina). III miejsce ex aequo zajęła para Zuzia Robak i Julka Nejman oraz dobry duch klasy IID, Michał Nowak – wszyscy w nagrodę otrzymali jeden dzień bez pytania w dowolnie wybranym przez siebie terminie. Chcemy jednak podkreślić, że wiele waszych kreacji zrobiło na jury i publiczności duże wrażenie i wszystkim należą się gratulacje.
Drugą częścią zabawy z okazji Halloween był międzyklasowy konkurs na najciekawiej ozdobioną dynię. Ponownie nie zawiedliście, a kreatywności w realizacji tego zadania na pewno nie można Wam odmówić. Klasowe dzieła oceniło nauczycielskie jury i szczególnie wyróżniło trzy klasy: ID, IIIBg i IA, które dzięki temu również mogą skorzystać z nagrody w postaci jednego dnia bez pytania.
Wszystkim, którzy byli dziś z nami dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Samorząd Uczniowski.
Jak co roku nasi uczniowie brali udział w Kweście na ratowanie zabytkowych nagrobków. Kolejny raz zbieraliśmy przy 3 bramach piotrkowskich cmentarzy.
Nasza szkoła wzięła udział w Mistrzostwach Miasta w Piłce Ręcznej chłopców zajmując w nich I miejsce.
W poszczególnych meczach osiągnęliśmy następujące wyniki:

IV LO - ZSP 4 21 - 8
IV LO - II LO 26 - 5
w finale
IV LO - ZSP 1 30 - 8

Skład reprezentacji:
Jan Fijałkowski, Mikołaj Kołodziejski, Patryk Grzesik, Mikołaj Nowak, Tymoteusz Galuś, Maciej Niedźwiecki, Jakub Dróżdź, Bartłomiej Ortel, Piotr Koch, Kacper Marchlewicz, Filip Kosiński, Jakub Gaj, Kacper Grzejdziak, Jakub Krzyżak.
trener: Mariusz Śpiewak
Czekamy na półfinał województwa.

Sobota 18 maja 2024

Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot