Grudzień tuż, tuż i coraz częściej zaczynamy myśleć o zbliżających się świętach oraz prezentach, a my przy tej okazji, jak co roku, zachęcamy całą społeczność naszego liceum do aktywnego włączenia się w akcję „Wigilia dla zwierząt” na rzecz piotrkowskiego schroniska i zadbania o prezenty dla jego licznych rezydentów.
17 listopada 2021 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom etapu rejonowego, konkursu pięknego czytania "Książka Mówi". Kamil Andrzejewski będzie reprezentował naszą szkołę
w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 24 listopada 2021 roku.
19 listopada 2021 roku uczniowie naszego liceum wybrali się do Warszawy, aby zwiedzić: Muzeum Polin, Umschlagplatz, Pomnik Katyński, Muzeum Więzienia Pawiak, oraz na zakończenie, spożyć strawę duchową w Teatrze Dramatycznym w postaci spektaklu CZŁOWIEK Z LA MANCHY.
Nasze liceum po raz kolejny bierze udział w akcji "Góra Grosza".
Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Zbiórka odbywa się indywidualnie oraz całymi klasami szkolnymi i trwa do 22 grudnia. Zebrane monety przynosimy do pedagoga - B. Cłapy.
Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w uroczystości 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w półfinale wojewódzkim piłki ręcznej chłopców rozgrywanych w ramach Licealiady.
Z powodu koronawirusa odbył się tylko mecz finałowy z drużyną z bełchatowskiego Mickiewicza.
Nasi chłopcy wygrali 36-9 prezentując bardzo wysokie umiejętności.
Czekamy na finał wojewódzki !!!!
Skład reprezentacji:
Jakub Dróżdż, Jakub Krzyżak, Jan Fijałkowski, Tymoteusz Galuś, Patryk Grzesik, Mikołaj Nowak, Mikołaj Kołodziejski, Maciej Niedźwiecki, Piotr Koch, Filip Kosiński.
Trener zespołu: Mariusz Śpiewak.
10-11-2021

Szkoła do hymnu!

Po raz kolejny bierzemy udział w akcji „Szkoła do hymnu” przed Narodowym Świętem Niepodległości. Dziś o godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.
Uczniowie klasy 3 Ap zaprezentowali musztrę paradną.
09-11-2021

Pomoc dla Natalii

Społeczność IV LO zwraca się z gorącą prośbą o pomoc dla Natalii Krystek, która
10 września tego roku straciła nogę z powodu wykrytego u niej kostniakomięsaka (nowotwór złośliwy).
Natalia jest absolwentką Gimnazjum nr 2, które mieściło się budynku naszej szkoły,
a znaczna część jej nauczycieli pracuje obecnie w IV LO.
Natalko, jesteśmy z Tobą.
22 października 2021 roku w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbył się rejonowy etap drugiej edycji konkursu pięknego czytania „Książka mówi” dla szkół ponadpodstawowych. Uczniowie przedstawili utwory Cypriana Kamila Norwida, którego Sejm uhonorował jako wybitnego poetę, dramatopisarza, prozaika i myśliciela, a także artystę sztuk pięknych.
Do etapu rejonowego konkursu zgłosiło się 22 uczniów ze szkół ponadpodstawowych
z powiatów piotrkowskiego, opoczyńskiego, radomszczańskiego, bełchatowskiego i tomaszowskiego.
Miło nam poinformować, że nasz uczeń – Kamil Andrzejewski, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie klas mundurowych IV LO wzięli udział w obchodach święta zmarłych na cmentarzu parafialnym w Dąbrowie nad Czarną.
Kadeci klasy 3Ap pełnili wartę honorową przy zbiorowej mogile poległych bohaterów, którzy walczyli z okupantem niemieckim.
Uczniowie klasy 3Ap oraz 2A kwestowali również na rzecz ratowania zabytków cmentarza parafialnego.

Niedziela 05 maja 2024

Pius, Teodor, Irena, Zdziebor, Penelopa, Waldemar, Sabrina