W dniach 25-27 października 2021 roku ponad 40-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną. Kierunek: góry - to już od lat nasz stały jesienny klasyk. Po dwóch latach z prawdziwą przyjemnością wróciliśmy do Zakopanego, aby wspólnie przemierzać górskie szlaki.
Jesień w górach potrafi niejednokrotnie zaskoczyć już typowo zimową aurą, lecz my mieliśmy szczęście i pogodę jak na zamówienie, dzięki czemu mogliśmy podziwiać jesień w jej najpiękniejszej odsłonie. Od intensywnych kolorów dookoła mogło zakręcić się w głowie i nie tylko od tego, o czym najlepiej wiedzą wszyscy ci, którzy podczas wędrówki po tatrzańskich szlakach pokonywali swoje słabości, jednocześnie ciesząc oczy wyjątkową górską scenerią. Sami przyznajcie, że widoki z Hali Gąsienicowej, Czarnego Stawu Gąsienicowego czy Sarniej Skały robią wrażenie. Równie pięknie w promieniach jesiennego słońca prezentował się Ojcowski Park Narodowy, którego trasę przemierzaliśmy ostatniego dnia, zwiedzając po drodze ruiny Zamku Kazimierzowskiego i Grotę Łokietka. Udało nam się również pospacerować uliczkami Starego Miasta w Krakowie, którego klimat niezmiennie przyciąga turystów jak magnes.
Do Piotrkowa wróciliśmy na pewno zmęczeni, ale zadowoleni.

27 października na pływalni OSIR przy ul. Belzackiej odbyły się Mistrzostwa Miasta
w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców w ramach LICEALIADY.
Zawodnicy płynęli sztafety 6 x 50m stylem dowolnym oraz startowali w wyścigach indywidualnych na dystansie 50 m wybranym stylem.

W drużynie dziewcząt płynęły:
Wiktoria Guść - wielokrotna Mistrzyni Polski juniorek młodszych - styl motylkowy - I miejsce indywidualnie z rewelacyjnym czasem 29.08 sek.
Aleksandra Kowalska - styl klasyczny - II miejsce
indywidualnie Dominika Chrząstek - styl grzbietowy - III miejsce
indywidualnie Oliwia Kauc - styl grzbietowy
Kinga Edyk - styl dowolny
Kornelia Wiernicka - styl dowolny.
Gratulujemy !!!
W środę, 27.10.2021 roku na terenie naszego miasta odbyły się zawody z pływania. Nasi chłopcy w ogólnej klasyfikacji zajęli czwarte miejsce.

Reprezentowali nas w poszczególnych stylach:
+ motylkowy: Filip Kosiński;
+ grzbiet: Mateusz Nojek, Kacper Marchlewicz;
+ klasyczny: Mikołaj Kołodziejski;
+ kraul: Patryk Grzesik, Jakub Gaj.
Rezerwowy: Jarosław Kowalczyk.

Końcowa klasyfikacja:
I miejsce – I LO i III LO
III miejsce – ZSP1
IV miejsce – IV LO
V miejsce – ZSP2
VI miejsce - ZSP3
Gratulujemy.
W czwartek 21 października 2021 roku nasi uczniowie udali się do Łodzi na mecz eliminacyjny do Mistrzostw Świata Kobiet Polska – Norwegia. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 0 - 0, pomimo braku goli mecz obfitował w wiele składnych i świetnych akcji. Bez wątpienia nasza reprezentacja rozegrała świetne spotkanie.
22 października 2021 roku w piotrkowskiej Bibliotece Pedagogicznej odbył się etap rejonowy konkursu pięknego czytania „Książka mówi” dla szkół ponadpodstawowych. IV LO reprezentowali laureaci etapu szkolnego: Martyna Jaros z klasy IIIAg i Kamil Andrzejewski z klasy IIIBg. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
21 października uczniowie naszego liceum po raz kolejny uporządkowali groby na starym cmentarzu.
Tegoroczna edycja zatytułowana byla „Tragedia sztokholmska” i poświęcona wierszom Wisławy Szymborskiej. W turnieju wzięło udział 30 uczniów z powiatu piotrkowskiego.

Jury przyznało:
I miejsce – Julii Gątkowskiej (Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej)
II miejsce – Monice Cecotce (IV LO w Piotrkowie Trybunalskim)
III miejsce – Telimenie Kwaśniak (Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy).
Wygranym serdecznie gratulujemy!

Miło nam poinformować, że uczeń naszego liceum, Patryk Grzesik z klasy IIC zadebiutował 13 października w Superlidze Mężczyzn w Piłce Ręcznej.
Wystąpił w meczu MKS Piotrkowianin - Wisła Płock, rzucając w nim aż 3 bramki. Trzeba dodać, że w bramce Wisły Płock bronił wielokrotny reprezentant Polski Adam Morawski, a drużyna z Płocka, to aktualny wicemistrz Polski.
Patryk jako 16-latek stał się najmłodszym debiutantem w tym sezonie w Superlidze.
Gratulujemy występu i liczymy na więcej!
19-10-2021

I kto to mówi??

W ubiegłym tygodniu Samorząd Uczniowski zaprosił społeczność IV LO do zabawy związanej z październikowym świętem, potocznie zwanym Dniem Nauczyciela. 50 wybranych cytatów naszych nauczycieli utworzyło specjalny quiz, pt. „I kto to mówi” ??
W dniu 17 października 2021 roku delegacja młodzieży i nauczycieli IV Liceum Ogólnokształcącego wzięła udział w uroczystościach uczczenia pamięci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, bestialsko zamordowanego
19 października 1984 roku.

Sobota 18 maja 2024

Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot