Uroczyste Ślubowanie uczniów klas I, i wyjątkowo ze względu na pandemię klas II, oraz finał Otrzęsin.
Po dokładnym podsumowaniu punktów, które zostały zdobyte podczas naszej tym razem trzydniowej zabawy, przyszedł czas na ogłoszenie wyników, co z przyjemnością uczynił Pan dyrektor.
Miło nam poinformować, że największą ilością punktów i zaangażowaniem mogą się pochwalić klasy:
IIC - pierwsze miejsce
IID - drugie miejsce
IIB - trzecia miejsce.
Każda z klas otrzymała fantastyczne nagrody (deskorolki, wycieczki dookoła świata oraz eleganckie zastawy stołowe) od organizatorów tegorocznych otrzęsin, klasy IIIBp. Nie obyło się oczywiście bez specjalnych nagród od dyrektora szkoły, w postaci kilku dni bez pytania do wykorzystania w dowolnym momencie. Dziękujemy za wspólna zabawę i mamy nadzieję, że zdążyliście się już lepiej poznać, a od dziś ciepło witamy was w społeczności IV LO.
14 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której zostały wręczone nagrody wyróżniającym się nauczycielom. Zostały również przyznane i wręczone nagrody Prezydenta Miasta. Po części oficjalnej zostaliśmy zaproszeni na wspaniały koncert w wykonaniu uczniów klas III.
14-10-2021

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej,
moc serdecznych życzeń,
zdrowia i sukcesów w pracy z młodzieżą,
dla całego Grona Pedagogicznego
i wszystkich pracowników szkoły,

życzy Dyrekcja IV Liceum Ogólnokształcącego
w Piotrkowie Trybunalskim.
14 października, jak co roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski IV Liceum Ogólnokształcącego, w imieniu całej społeczności szkolnej,  pragnie dziś złożyć pracownikom oświaty życzenia.
W piątek 8 października 2021 roku nasze uczennice wzięły udział w Półfinale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych zajmując IV miejsce. Zawody te odbyły się w Bełchatowie.

Skład dziewcząt: Patrycja Miłak, Dominika Chrząstek, Malwina Chuda, Zuzanna Adamczyk, Koch Zuzanna, Maja Kaźmierczak.
Rezerwowa: Julia Nejman.

Fotograf: Michalina Adamczyk
Opiekun: Julita Ziółkowska.
III miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców w ramach Licealiady 2021/2022.
Skład chłopców: Kacper Szwedowski, Kacper Zawada, Piotr Koch, Kacper Krzaczyński, Jarek Kowalczyk, Piotr Kowalski
Rezerwowy: Kacper Zawiślak
Opiekun: Bożena Sobczyk
09-10-2021

KTO JEST POETĄ

Poetą jest ten który pisze wiersze
I ten który wierszy nie pisze
Poetą jest ten który zrzuca więzy
I ten który więzy sobie nakłada
Poetą jest ten który wierzy
I ten który uwierzyć nie może
Poetą jest ten który kłamał
I ten którego okłamano
Ten który upadł
I ten który się podnosi
Poetą jest ten który odchodzi
I ten który odejść nie może
W środę  6 października 2021 roku w Bełchatowie odbyły się zawody lekkoatletyczne
w ramach Licealiady- 1/2 finału województwa - Szkolnej Ligii LA.
Drużyna chłopców IV LO zajęła III miejsce uzyskując 810 pkt .

Skład reprezentacji:

2. Grzejdziak Kacper
3. Jagodziński Wiktor
4. Nojek Mateusz
W dniach 05.10.2021r. – 07.10.2021r. uczniowie klas mundurowych brali udział w obozie wojskowym w Suchedniowie.
Młodzież spędziła w otoczeniu pięknej przyrody intensywne 3 dni, które zaczynały się bardzo wcześnie bo już o 7:00 miał miejsce poranny rozruch czyli biegi i ćwiczenia lub musztra.
Uczniowie mogli się wykazać umiejętnością orientacji w terenie podczas marszu do rezerwatu „Oczy Ziemi”, z mapą i kompasem poszczególne grupy miały możliwość wytyczania trasy
w nieznanym terenie. W trakcie tej wyprawy poznali wiele metod, które dzięki obserwacji przyrody pozwalają na odnalezienie właściwego kierunku. Uzupełnieniem wiedzy z tego zakresu były wieczorne zajęcia z nawigacji pod gwiazdami.
Najwięcej emocji dostarczyła taktyka w terenie i prowadzenie walki przy wykorzystaniu broni ASG. Młodzież zapoznała się z podstawową problematyką taktyki, jako działu sztuki wojennej, brała udział
w działaniach bojowych mogąc się sprawdzić w natarciu lub obronie. Wymagało to efektywnej współpracy i jeszcze bardziej zintegrowało naszych uczniów.
Równie ciekawe okazało się poznanie podstaw survivalu oraz szansa zastosowania zdobytej wiedzy
w praktyce: rozpalanie ogniska za pomocą krzesiwa czy filtrowanie wody.
Po tak intensywnych zajęciach w ciągu dnia, nasi kadeci mogli się zrelaksować w hotelowym basenie oraz jacuzii.
Ten obóz dostarczył wiele emocji, cennych doświadczeń, mnóstwo zdobytej wiedzy oraz apetyt na kolejny wyjazd.
6 października  2021 roku uczniowie, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu, po raz kolejny prezentowali swoje umiejętności, czytając wiersze Cypriana Kamila Norwida.

Uczestnicy:
Anna Kurpios - klasa 3Cp
Wiktoria Szefer - klasa 3Ag
Martyna Jaros – klasa 3Ag
Kamil Andrzejewski - klasa 3Bg

Decyzją komisji konkursowej laureatami szkolnego konkursu zostali: Martyna Jaros i Kamil Andrzejewski.
Wszystkim serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w etapie rejonowym.

Sobota 18 maja 2024

Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot