Zgodnie z zapowiedzią 15 stycznia 2018 roku odbyła się w naszym liceum akcja poboru krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel o pomoc 14 letniemu Mateuszowi choremu na białaczkę. Chętnych nie brakowało, niestety nie wszyscy mogli oddać krew bądź zostać dawcą, ze względu na przyjmowane leki lub przebyte choroby. Mamy nadzieję, że Ci, którzy pierwszy raz honorowo oddali krew będą chcieli dzielić się tym darem regularnie. Można na to liczyć patrząc na uśmiechnięte twarze podczas "upuszczania" krwi.
W czwartek 18 stycznia 2018 roku, dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział
w Mistrzostwach Miasta Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej dziewcząt. W rywalizacji tej wzięły udział cztery ekipy: IV LO, SP 2, SP 10, SP 3. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym.
IV LO – SP 3 5:0 (5’ Chudy, 9’ i 10’ Woźniak, 10’ Siemek, 11’ Woźniak)
IV LO – SP10 5:0 (8’ Chudy, 9’ i 10’ Jakubiak, 12’ Chudy, 12’ Woźniak)
IV LO – SP 2 0:0
IV LO reprezentowały: Julia Chudy (K), Oliwia Błaszczyk (Br.), Woźniak Natalia, Siemek Marta, Jakubiak Sandra, Pisarek Wiktoria, Cieślik Zuzanna, Szewczuk Nikoletta, Jaroszewska Dominika.
Trener: Julita Ziółkowska
Dnia 10 stycznia 2018 roku klasa III a uczestniczyła w nietypowej lekcji wf-u, która odbyła się w Parku Trampolin „Saltos” w Łodzi. Godzinne zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów składały się z rozgrzewki, nauki i doskonalenia podstawowych elementów akrobatyki oraz gry w zbijaka.
Opiekunem grupy była wychowawczyni klasy III a – p. Joanna Pająk.
15-01-2018

Projekt eTwinning

Uczniowie klasy I a wzięli udział w 10-tej edycji międzynarodowego projektu realizowanego na platformie eTwinning pt. "Christmas cards exchange 2017". W projekcie współpracowaliśmy z uczniami z różnych typów szkół z Włoch, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Turcji, Grecji, Niemiec oraz Polski. Zadaniem uczestników projektu było przygotowanie własnoręcznych kartek świątecznych wraz z życzeniami w języku angielskim i przesłanie ich do wybranych szkół. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawowała p. Joanna Pająk- nauczyciel języka angielskiego.
06-01-2018

APEL O KREW!

15 stycznia 2018 roku (poniedziałek) od godziny 9:00 w budynku IV LO w Piotrkowie Trybunalskim ul. Broniewskiego 5 WSZYSCY CHĘTNI mogą oddać krew.
14- letni Mateusz, uczeń naszej szkoły, kilka dni temu dowiedział się o swojej chorobie - ostrej białaczce.
Teraz sam potrzebuje naszej pomocy.
APEL O KREW !
Niech czas Świąt Bożego Narodzenia będzie pełen atmosfery radości i wytchnienia od codziennego pędu. Życzymy, by Św. Mikołaj przyniósł Wam i nam wszystkim najpiękniejszy prezent - dużo miłości! Życzymy wszystkim Nauczycielom, Pracownikom, Uczniom wszystkiego najlepszego. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Jasełka szkolnych.
Okres Bożego Narodzenia to czas harmonii i miłosierdzia. Pragnąc podzielić się nastrojem świątecznej radości z innymi, uczniowie naszej szkoły po raz III przygotowali siedem paczek składających się z różnorodnych produktów. Trafiły one już do rodzin. Koordynatorami akcji byli: Samorząd Uczniowski oraz pedagog liceum.
Gorąco dziękujemy za wsparcie wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy IV LO. W dniu 17 listopada 2017 r. w auli Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendium odebrała: Patrycja Oleksiewicz uczennica klasy III B. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Właśnie zakończyliśmy doroczną szkolną zbiórkę karmy w ramach akcji „Wigilia dla zwierząt”. Zebraną żywność w naszym imieniu do piotrkowskiego schroniska przekazały dziewczęta z klasy IB, będące od niedawna jego wolontariuszkami.
Dziękujemy tym, którym los zwierząt nie jest obojętny za okazaną pomoc.
Z okazji Jubileuszu 26–lecia istnienia Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy - Górników oraz święta patronki górników św. Barbary w Starostwie Powiatowym odbyła się uroczystość, podczas której osoby działające przez lata na rzecz związku otrzymały pamiątkowe medale. W tym gronie znalazło się również nasze liceum.

Piątek 03 maja 2024

Juwenalis, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander, Leonia, Tymoteusz, Piotr